| Violetta69 a întrebat:

Am un iubit(prieten, mai bine spus) de 4 luni cu care lucrurile nu merg prea bine. Am fost BFF timp de 8-9 ani, iar apoi el mi-a cerut sa fim impreuna. Liceul a inceput si noi ne vedem de 2 ori pe saptamana, iar de cand a inceput vacanta, nu ne-a vazut deloc, pentru ca e bolnav, sta in casa. De asemenea, nici nu prea vorbim, conversam o ora, maxim doua pe zi. Pur si simplu nu mai avem subiecte de vorbit, nu mai avem lucruri in comun. Ii povestesc despre absolut tot din viata mea doar ca sa vorbim si cred ca il si plictisesc.
Am avut si o pauza ceruta de el si m-am simtit incompleta, singura. Apoi, la insistentele lui, ne-am impacat.
El imi face cadouri si imi spune ca ma iubeste, dar relatia noastra nu prea merge.
Ce ati face in situatia asta?

4 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Pai intrebarea mea este ce ati vorbit 9 ani ca sa nu va plictisiti ca zici ca erati BFF?

| Violetta69 explică (pentru NoName0x0):

Timp de 8 ani am fost în aceiaşi clasă... găseam subiecte oricând.

| Ciumpi35 a răspuns:

Eu sunt de parere ca decat sa strici o prietenie care poate tine o viata, pentru o relatie care poate tine si o saptamana, mai bine cu prietenia...

| Rucsiii95 a răspuns:

A-ti stricat o prietenie de 9 ani pentru ce? Pentru o relatie care nu merge? Pacat!