| aditzuca a întrebat:

Buna TPU Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine de curand, sia cumparat minecraft si de atunci intruna numa asta joaca.Vine de la scoala, isi scrie si dupa sta pana noaptea tarziu pe minecraft.nu iesa din casa...Cum pot sa il conving sa se lase de minecraft? Caci sincer e foarte enervant >>_Fundoi...

Răspuns Câştigător
| wildkiss a răspuns:

Pai eu zic ca o sai treaca o sa se plictiseasca de joc dar tu ai putea sai explici ca este un timp pentru toate poate sa petreaca si timp afara cu tine si poate sa se si joace si in plus este indezavantajul lui daca spui ca sta noaptea tarziu deaorece a 2 a zi poate fi obosit pentru ca ce ii mult strika

3 răspunsuri:
| casher a răspuns:

Pai... spune-i o minciuna. spune-i ca daca joci in continu peste 12 ore minecraft fine herobrine/enderdragonul si te omoara... sau ceva de genu happy

| cineva11111111 a răspuns:

Sincer si eu am jucat o gramada minecraft si m-am plictisit repede dar te sfatuesc sa te rogi sa nu poata sa descarce moduri sau sa le instaleze caci atunci e irecuperabil, eu am incercat sa imi fac modurile descarcate sa mearga dar nu am reusit asa ca acum sunt "vinfecat" oricum in 2 luni cel mult daca nu instaleaza moduri se plictiseste de minecraft pentru ca nu mai sunt noutati.

| Stan_Adi_1997 a răspuns:

Jucati minecraft in realitate