| LiveTheMoments a întrebat:

Anul viitor o sa am un nou coleg in clasa dar problema este ca doar eu îl cunosc de la mine din clasa +ca suntem si vecini
Nelămurirea mea este următoarea va trebuii sa-i prezint eu scoala si colegii si chestiile de genul având in vedere ca doar pe mine ma cunoaste?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu esti obligata sa faci asta, insa asa ar fi frumos. Fiind singura care-l cunoaste, ar trebui sa-l ajuti sa se integreze mai usor.

| HEDONE a răspuns:

Da, ca sa ii dovedesti ca esti un prieten bun, ajuta-l sa se imprieteneasca cu noii sa-i colegi de clasa, arata-i scoala.
O sa ii fie greu fiind nou in clasa, il poti ajuta.
Funda?