| ღAnaღ a întrebat:

Buna TpU,
As dori si eu niste statusuri de dragoste noi, frumoase.kiss
Multumesc anticipat, cele mai frumoase si mai multe primesc funda

Răspuns Câştigător
| xChocoLat3 a răspuns:

♥ Nu am nevoiee de tinee` [-x Da` am nevoiee de noii` love struck day dreaming

♥ ~ Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc ● ~ love struck

♥ Sunt departe de tine şi`mi este forte greu! sigh Te rog să nu mă uiţi că eu te voi iubi mereu! love struck

♥ | The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! | ~ love struck:X ♥

● E o poveste fără nume şi fără autor! love struck

Priveşte`mă in oki spune`mi ce vezi De fapt ce poţi să vezi prin nişte ochi verzi Mă vezi pe mine Am păşit spre altă lume love struck Vezi un copillove struck Vezi copilul din mine love struck

♥ Nu e nevoie de cuvinte Ca să vezi ce simt eu! whistling

● Hai să facem schimb de replici vei vedea ce simt eu! smug

Aş putea spune zeci de mii de cuvinte Să te facă să te simţi mult mai bine rolling eyes Dar degeaba ştiu că nu`I de`ajuns love struck

Eu şi tu suntem perfecţi într`un cadru imperfect! :-x

Şi tot ce am mai frumos e doar din vina ta! ♥

N`avem ce să vedem la televizor waiting Mai bine facem noi un film in dormitorwhistling Pun pariu c`o să ne placă smug Dacă nu mai încercăm o`dată :-J

Şi ce dacă plouă nouă ne convine, Să plouă nouă nopţi şi nouă zile Nouă ne convine! :X

You are the one for me! :-x

I don`t know how to read the sky
Remember I am by your side puppy dog eyes

Stau cu telefonul` Aştept să sune day dreaming Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune thinking Poate nu, Poate doar tuu` :*

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe. love struck

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X.

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor day dreaming Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

♥ Tu no te imaginas lo que siento por ti love struck
Como me ases falta quando estas lojos de mi sigh
Si tu me dejaras no sabria que ser :-s
Pido a Dios es el momento nunca jegue [-o<
Que proteje nuestro amor :*
Como tu no existes en dos :X:X.

♥ Hasta el fin del mundo te ira buscar straight face
De ti nada me puede separar [-x
Crusaria los siete mares hasta jegar a ti big hug
Hasta el fin del mundo te seguirebatting eyelashes
Donde sea que estes eu te encontrare love struck
Nada es mas importante
Que vivir junto a ti. :*:*

Cause I was born to tell you ‘ I love you! ‘ :X:X.

♥ Baby puppy dog eyes, Tell me how can I tell you That I love you more than life. :X:X | I love to be loved by you. | :X

♥ Ai fost, eşti şi vei rămâne Eroul ce`l Iubesc love struck
Promite`mi că vei fi şi mâine cel pentru care eu trăiesc. puppy dog eyes

Când nu mai am scăpare, un singur gând mă mai salvează
Că tu exişti acolo, singurul care contează love struck

♥ Nu am uitat că ai fost mereu când mi-a mers greu big hug
De asta te-am declarat "Eroul meu" … love struck

Te iubesc! | Ma jur don't tell anyone |

Come with me, come with me, I’m your angelhee hee Every day, every night, in my shining heart love struck.

Sunt doar un om, un visător, sunt doar un om... ce te iubeşte enorm :X day dreaming.

Privirea ta poate să schimbe tot Pentru orişicine, tu eşti un ANTIDOT. love struck

♥ TE IUBESC, sunt de necontrolat. =p~
♥ TE IUBESC, te vreau la mine in pat blushing
♥ TE IUBESC, te vreau in fiecare seara, day dreaming
♥ TE IUBESC, este ca prima oara. love struck

Cu vederea la sentimental ce îl ai love struck
Te simţi mai bine decât în rai day dreaming
Asta este dragostea cu adevărat blushing
Orice detaliu este foarte important! puppy dog eyes

Ştii. eşti cel mai mic câştig, Dar totuşi o COMOARĂ!

Şi tu şi el si voi amân2 suflete pereche! love struck

În sufleteul meu nici`o`dată nu sunt solo, Tu eşti mereu acolo!

Te iubesc! love struck Nu arunc cuvinte înainte [-x Că e lucru ce se simte love struck Nu zis prin cuvinte no talking

♥ Îmi doresc să trecem prin război noi doi! … doi copii care visează la soare după ploi! love struck

● Ia`mă de mână şi să facem o plimbare; Să fii doar tu cu mine; Pân` la răsărit de soare; Fără preteni, fără bani, fără timiditate; Fără telefoane mobile si apeluri ratate love struck

Esti al meu love struck si vei fii mereu big hug Ramai captiv in sufletul meu devil

23 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul... poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

| EzzySoSweet a răspuns:

Nu te pot suporta, atata timp cat nu stai cu mine.
Nu mai merge, si ti-o spun :Te iubesc!
Eu te lav pe tu >big grin

| nico5436 a răspuns:

Astazi am realizat ca daca inchid ochii ti simt aproape chiar daca esti departe…

Astazi as vrea sa-ti spun ca mi-e dor de tine mai mult ca NICIODATA

Mai bine sa iubesti si sa pierzi decat sa nu iubesti niciodata…

Un singur cuvant ne poate elibera de toata durerea si toate greutatile vietii: acel cuvant este "iubire".
Azi un inger m-a intrebat ce-mi doresc… I-am raspuns sa aiba grija de persoana ce citeste acest status!

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Te iubesc. am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv... ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie.
Nu sunt rea sunt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

Nu zdrobi un suflet ca sty ca te-a iubit, ca poate pentru tine a plans si a suferit(
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut:*

| ஜಌPằρůşίκαಌஜ a răspuns:

DND, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti...
Distanta ne desparte si totusi ne apropie…. raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc; totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…Strig la cer si fug departe … strig continuu si ma pierd in noapte … acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni!
Strig la cer si fug departe..strig continuu si ma pierd in noapte … acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni
Priveste in jur..ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!
Nu conteaza cat ma iubesti... atata timp cat te prefaci!
Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, eu cred ca este indiferenta
Daca as spune ca te plac, te-as minti … TE IUBESk!
O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor. si s-a prefacut intr-un vis de amor...
E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi...
Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita!(Pascal)
Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti.[Ch. Baudelaire]
Ce sublima copilarie este si amorul! (Al. Dumas - fiul)
Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua...
Sarutul tau inca il mai simt pe buze. ma faci sa plutesc atunci
Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc
Cea mai stranie formã de a îndepãrta pe cineva este a sta lângã el si a sti cã nu-l vei putea avea niciodatã.
Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.(John Gay)
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi?
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi
Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine...
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare...
Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna
Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1″, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine
Ce sublima copilarie este si amorul...
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi? (Petrarca)
Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi...
Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.
Priveste-ma. tine-ma de mana. tine-ma in brate si apoi SARUTA-MA!
Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange!
Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bukurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…
Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare
Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit
IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista
Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seka… Am sa te iubesc si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi
Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermekat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!
IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul happy
Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spune Te iubesc cu o singura privire!
Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…
Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’
Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC
Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata! "
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce n-o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul!?
E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste si acela sunt EU
Ziua in care te-ai nascut tu sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a zis ca un inger nu pazeste alt inger!
Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi aduce la picioare!
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul! Zi de zi, seara de seara, Suferinta ma apasa. Unde esti a mea comoara? Fii a sufletu-mi mireasa!

Ratacesc prin asta lume Cautând a mea aleasa. Vreau sa fii a mea minune, Daca inima te lasa!

Doar ochii tai stralucitori Din clipa-n care te-am vazut, Imi dau neîncetat fiori, Eu doar pe tine te-am placut!

Nu stiu daca tii la mine, Nu stiu cum s-a întâmplat! Tot ce-mi mai doresc pe lume, Este doar iubirea ta, Mai rostesc un singur nume, Vreau ca tu sa fii a mea.

Fara tine lânga mine, Viata n-are nici un sens; Nu stiu daca este bine, Doar pe tine te iubesc!

Fara dragoste suntem orfani de toate, fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata, iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata!

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Soarele nu ar fi portocaliu,marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii t.

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua.

Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele. Daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!

Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt asta, am nevoie de o inima. Pt o inima am nevoie de fericire. Pt fericire, am nevoie de tine

Buzele tale par sa se simta singure.N-ar vrea sa le intalneasca pe ale mele!

Iubesc 3 lucruri: Soarele, Luna si pe tine. Soarele-ziua, Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!

Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda!

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva!

Inima-mi plange cu suspine, fiindca tu nu esti langa mine.Stiu, departarea este grea, dar te rog nu ma uita!

Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar… ITI PROMIT!

Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc!

Eu sunt aici, tu esti acolo. Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu: mi-e tare dor de tine.

Cand un strop de ploaie va atinge gura ta, sa stii ca ii o sarutare trimisa din partea mea.

Nici o floare nu infloreste pana nu este udata, nici o fata nu iubeste pana nu e sarutata.

Daca cineva iti spune ‘te iubesc’, tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte.

Tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa-mi exprim iubirea iar pe tine cand te-am vazut prima oara mi-ai incalzit inima.

A iubi inseamna a suferi, dar cum tot mai multi fug de suferinta, tot mai putini stiu sa iubeasca.

A iubi o ora e ceva animalic, o zi e ceva omenesc, o viata intreaga e ceva ingeresc, dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!

Inima unui indragostit e ca o usa, se deschide atunci cand nu te astepti si nu intotdeauna la usa este cine trebuie.

Prietenia este asemenea unei iubiri fara aripi.

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

Iubeste inainte de a fi iubit, dar lasa-te la randul tau inconjurat de iubire.

Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Dragostea este un dar, nu o obligatie, asculta-ti inima si ai incredere intotdeauna in persoana pe care o iubesti.

| Pickjojo a răspuns:

Inima mea iti apartine tie inima mea va suferi daca o vei parasi!

| deyutza0 a răspuns:

Te iubesc pentru zambetul tau,
Te iubesc pentru ochii tai schimbatori,
Te iubesc pentru ca ai grija de mine,
Te iubesc pentru fiecare clipa petrecuta impreuna,
Te iubesc pentru ca imi faci inima sa bata mai tare,
Te iubesc pentru ca ma faci sa plang,
Te iubesc pentru ca ma faci sa rad,
Te iubesc pentru ca ne certam,
Te iubesc pentru ca mereu ne impacam,
Te iubesc pentru ca ai incredere in mine,
Te iubesc pentru increderea pe care o am in tine,
Te iubesc pentru ca mereu ai fost acolo,
Te iubesc pentru noptile cand adorm la pieptul tau,
Te iubesc pentru diminetile cand ma trezesc la tine-n brate,
Te iubesc pentru ca te visez mereu,
Te iubesc pentru ca ma faci mereu geloasa,
Te iubesc pentru cand ma strangi in brate,
Te iubesc pentru cand ma atingi,
Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fiu mai buna,
Te iubesc pentru ca stiu ca vei fi mereu acolo,
Si cel mai important, te iubesc pentru ca esti TU.

47. Iubeşte-o când e somnoroasă sau fără machiaj, Iubeşte-o în pijama sau în rochie de seară, Iubeşte-o indiferent de anotimp, Iubeşte-o ciufulită sau cu un look nou, Iubeşte-o dacă a pus prea multă sare în bucate sau atunci când ţi-a facut o surpriză pe care o consideri banală. Iubeşte-o pentru simplul fapt că e lângă tine şi că face parte din viaţa ta, Iubeşte-o pentru că are ochi frumoşi sau pentru că plânge ca un copil uneori… Iubeşte-o pentru că e a ta … Iubeşte-o aşa cum este ea...¦

| Gurdis_Felì_1997 a răspuns:

Ne intelegem ca niste copii, ne iubim ca niste adolescenti imaturi si avem planuri ca oamenii adulti! Si visuri prea haioase!
Cind o persoana iti zice sa asculti o piesa...este pentru ca textul zice ceea ce ei ii frica sa spuie!
Jucandu-te cu inima cuiva, nu-i o gluma! E ca la meci, ocaziile sa razbuna!
Nu vreau ce mai frumoasa persoana din lume, vreau persoana care sa faca frumoasa lumea mea!

| Eu_Vali_1997 a răspuns:

Daca doresti niste status tari gaseste-le in inima ta nu pe net daca iubesti cu adevarat pe cineva!

| JsttMimi a răspuns:

Bună!

Nu îsi bate joc de cine te iubeste.
Mai devreme sau mai târziu, raul facut se plateste.

Uneori poţi sta aproape de cineva ţinându-vă de mâini,
dar sufletul tău să fie foarte-foarte departe...
Alteori te poţi afla atât de departe de altcineva încât să nu-i
poţi atinge degetele, dar sufletul tău să fie cuibărit în sufletul
acelei persoane... smug :*

Iubirea tine atât cât alegi tu să fii fericit lângă cel de lânga tine;-xx!

Zâmbeste frate şi ia-o în braţe, arată-i c-o iubeşti şi da-i speranţe!

Te iubesc ţi-am spus-o de mii de ori
Tu eşti tu şi nu vreau să te schimbi vreodată.
Poate că nu vrem să se întâmple cu adevărat şi totuşi o facem...
crezând că dragostea ne dă dreptul să greşim...
deschizând răni în sufletul celorlalţi.
Mulţi îţi vor spune:Te iubesc, nu mă uita.
Eu îţi voi zice uită-mă de vei putea.

O fată nu are nevoie de atenţia tuturor ca să se simtă specială,
ci de atenţia persoanei pe care o iubeşte.

Da, zâmbeşti, iubeşti. Viaţa o trăieşti la maxim
că doar în viaţa asta o singură dată eşti.

Uneori uităm să spunem ''te iubesc''
persoanelor importante din viaţa noastră,
iar când vrem să o spunem poate fi prea târziu!

Dă-le dracu de sentimente, că te fac să fii un orb,
râzând ca idiotul la o fărâmă de iubire crezând că ţi se oferă lumea.

Nu regret orice s-ar întâmpla. Te iubesc şi nu te voi uita.

•Stop! Gata-Gata, nu vreau să mă fure altu`
fură-mă tu că-i mai bine, că şi mie îmi convine!•

• Zâmbesc`! Nu regret`! Nu am greşit`.am iubit`! îl iubesc:X şi am simţit!`; x•

love struck`! [ Şi cu toate astea ştiu că greşesc`Dar te iubesc la nebunie` Fără tine sunt un nimeni`` /•

•Zâmbeşte`! Tu eşti tot ce am mai bun`[]•

•Dacă n`ai fi tu, mi-ar rămâne gol sufletu'!•

•El nu suportă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`•

TU eşti iubirea mea secretă. La tine visez, la tine vreau să ajung, pentru tine trăiesc, la naiba! Pentru tine respir.

""Nu poţi să mă urăşti, că ţii la mine; X! Nu poţi să mă respingi, că mori după mine; x

Sper să îţi placă statusurile! O seară bună;*!

| bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb a răspuns:

Daca amandoi regreta e clar ca e iubire adevarata! Baietilor le plac multe fete dar iubesc doar una.

| Adela_Adde_1999 a răspuns:

Stau cu telefonul` Aştept să sune Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune Poate nu, Poate doar tuu` :*

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe.

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X.

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

| LoveCata a răspuns:

Te iubesc pentru ca. imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata. Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi. Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne. Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte. Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi. Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete. Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu. Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala. Te iubesc pentru ca esti totul meu. Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru. Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb. Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu. Te iubesc in mod obsesiv. Te iubesc in mod patetic. Te iubesc orbeste. Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi

| SDana a răspuns:

Poti sa arunci o privire si pe acest site http://www.socializeaza.net/cele-mai-frumoase-statusuri-de-dragoste/

| Gnn_Răzvan_2000 a răspuns:

Chiar daca prezentu´ nostru va deveni ‪#‎ISTORIE‬, sa stii ca te voi pretuii, indiferent de ‪#‎OCAZIE‬...

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| zinandreea a răspuns:

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare nu te voi mai iubi... pana atunci crede-ma ca te iubesc, esti viata mea te ador

Daca as murii vreodata si m-as duce la Dumnezeu, L-as ruga in genunchi sa ma lase ca sa te veghez EU! Te iubesc!

Dragoste si iubire. doar atat e in sufletul meu. si sunt numai pentru tine!

Nu ne sarutam, ne zambim, nu ne imbratisam, ne fugarim, nu ne iubim, ne jucam, dar oare jocul acesta nu e de fapt iubire?

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir. tie iti apartin toate trei

Priveste-ma. tine-ma de mana. tine-ma in brate si apoi SARUTA-MA!

Sursa: http://www.statusuri4u.ro/statusuri-de-dragoste.html

| Shumy1 a răspuns:

Cele mai noi statusuri de pe internet la gasesti aici: http://www.connect-s.ucoz.ro/news

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| larisapopescu32 a răspuns:

REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute