| anonimulanonim97 a întrebat:

as vrea sa stiu cum sa le spun alor mei ca fumez (mentionez ca lucrez si sunt pe banii mei si am 17 ani)

Răspuns Câştigător
| Gandăr a răspuns:

Ai 17 ani. explică-le că eşti destul de matur pentru asta, îţi iei singur banii pe care îi cheltuieşti pe ţigări, plus de asta, mai bine te lasă să fumezi şi să ştie de asta decât să fumezi cine ştie ce prostii de la alţii pe ascuns.

4 răspunsuri:
| doinitsaandronic a răspuns:

MAMA, TATA deja am crescut si am facut o alegere, sper sa o acceptati

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Iar dacă crezi că ai tăi vor reacționa aiurea, spune-le că lupți cu patima fumatului și că dorești să te lași. Le ceri sfatul cum să te lași și dacă te prind la fumat vor înțelegewinking

| piccola19 a răspuns:

Lasati intentionat pachetul in blugi sau haina.