| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va zic ceva dar nu o luati in ras,va rog. M-am mutat in alta tara acum un an, nu zic numele tari, cand am venit un prieten de al nostru, are un prieten de care m-am indragostit pe loc de el, il plac mult, mor de dorul lui, dar vine foarte rar la noi pentru ca lucreaza mult, adica el lucreaza mult pentru ca are 30 de ani, si eu 14. El cum ar veni e baiatul perfect dar cum zice un status " Baiatul perfect,este prea mare,prea departe si poate nu te place " Cum adica e baiatul perfect? Pai i-am zis la bunica de multe ori cum vreau sa aranjate baiatul potrivit si eu am zis, sa nu aiba multi muschi, sa aiba ochii verzi/albestri, sa fie amuzantat,copilaros,inteligent si asa este baiatul/barbatul de care m-am indragostit, se potriveste perfect de ce am zis,mi-a m-a placut baieti, dar nu ca el, dar din pacate e mai mare de mine cu 17 ani, daca aveam 16 sau 17 ani era mai bine, dar mai sunt 2 ani pana atunci sad. Sunt indragostita de el pana peste cap,cand vine,inima mea bate de parca ar lua la fuga si dupa ce sta pe la noi ceva timp pleaca ca are de lucru. Cred ca si el ma place ca mi-a dat semne. Mi-a zis de multe ori,ca o sa ma fac frumoasa,ca sunt amuzanta si ii place cum vorbesc cu el cand vorbesc cu el mi se incurca limba in gura,de asta ii place cum vorbesc ca se amuza laughing se uita la mine uneori, ii place sa stea cu mine de vorba, jucam macao, e un tip copilaros pentru ca toata lumea zice ca are 18 -17 si minte de 14-15 ani, si el are 31 imediat, imi place de el mult.
Ce sa fac ca sa imi treaca dragostea? Am incercat sa il scot din inima dar nu reusesc, e toata ziua in mintea mea. Sa astept sa cresc eu? Nu stiu ce sa fac.

Mii de multumiri ca mi-ati citit povestea si imi raspundeti happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E ceva temporar, trece

| wolder a răspuns:

Si mie imi ziceau multi baieti mai mari cand eram mica asta: ca sunt draguta si ma voi face inalta si frumoasa.
cred ca atitudinea lui e normala, dar nu cred ca te place

trebuie sa-l uiti ca este prea mare
cand vei creste el va fi si mai batran si pe la 20 tu vei fi interesata de altfel de baieti si el va mai avea putin pana la 40 si nu va tine.
diferentele astea schimba mult, e diferenta de generatie si de idei.
diferenta de maxim 3 ani e perfecta

| anonim_4396 explică (pentru wolder):

Dar stiu cupluri care au diferenta de 13 ani de exemplu

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si eu cupluri cu diferente mai mici sau mai mari in fine.
intr-o relatie cu o diferenta de 6 ani, dupa 2 ani de relatie, s-a ajuns la acelasi final:
diferenta de generatie, de idei, obiceiuri diferite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iti treaca, e ceva specific varstei tale

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar sunt cupluri care au diferenta de varsta, de exemplu parintii mei au aproape 13 ani diferenta

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc ca si au inceput relatia cand unul din ei avea 14 ani

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

NUU cand s-au cuplat ea avea 16-17 ani si el 34-35

| marin81 a răspuns:

O reteta pentru a-l scoate din minte nu cred ca exista/ Fiecare dintre noi a patit cate o chestie de genul tau( bine poate nu chiar asa) Eu zic ca la un moment dat o sa il uiti, poate dupa ce dai peste altcineva de varsta ta/ Oricum diferenta e mult prea mare/ Iar la faza ca sa astepti sa cresti e ok, dar si el o sa imbatraneasca/ bafta

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Pai si Paul Walker ca are a murit avea 40 ani avea o iubita de 22 ani, si era impreuna de cand ea avea 16 ani, si diferenta intre ei e de 17 ani.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred si eu ca avea o bunaciune de 22 ani, la cati bani avea el doar nu credeai ca umbla cu femei de varsta lui

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

De cele mai multe cazuri, persoanele, sau mai degraba fetitele de genul tau, sunt orbite de dragostea, parca la prima vedere. Problema este ca tu vezi doar partea buna in el, uite-te si singura, nu ai scris nimic de rau despre el. Ai sa reusesti sa-l cunost in timp, vei intelege ca nu e tipul tau atunci cand isi v-a dezvali identitatea sa mai intunecata. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Bpr_Vlas_1997):

Nu are parte intunecata, e cel mai sincer tip, chiar stiu cat de cat de trecutul lui si nu avut o parte intunecata, numai daca e beat, atunci e violent dar lui nu-i prea ii place sa bea, a avut si o relatie cu fata timp 15 ani dar s-a despartit din cauza distantiei.