| monika_1323 a întrebat:

as vrea si eu niste statusuri asa mai provocatoare pentru prietenul meu devil):! funda love struck puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| funxoxo a răspuns:

Asta sunt si n-ai cemi face, mami alta nu mai face

Fite stil si mult talent asta-i stilul meu recent

sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!

indiferent cat de mult sufar...lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea...

Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine, acolo erau dintotdeauna.

Oare cati o sa sufere
sa cada din picioare?
sa faca remiza
cand joc eu un meci mare…
viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…
sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare…

blocata intre 4 pereti.am multe de zis. vreau sa ajung acolo unde mi-am promis.restul-i ca un hoby dar totodata si un drog.incerc sa fac ceva.din lumea mea sa descriu tot

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce'i mai frumos.

Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt...Dar nu-i nimic

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt

Fericirea e o calatorie,nu o destinatie

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut

Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure

M-ai pierdut,nici nu mi-ai dat de-ales; Dar a venit altul, mult mai bun bineinteles

Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand ma doare

Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora; Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Vorbesc cu el,dar te am in gand pe tine; il atig pe el dar parca te simt pe tine; m-am cuplat cu el ca sa te uit pe tine,cu toate astea nu-l iubesc pe el,te iubesc pe tine

Merg incet,inspir talent,am venit din occident ca sa strig in gura mare ca copia n-are valoare

M-ai inselat? Asta e,esti baiat.M-ai mintit? Am trecut cu vederea.M-ai jignit? Se mai intampla.M-ai vandut? Te-am dat draq

Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange

Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem

Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd.

Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine

Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste

Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare, daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare, daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia

sper ca te-am ajutat. funda? puppy dog eyes