| girlemo a întrebat:

Buna TPU... As vrea si eu niste statusuri de Prietenie si de Dragoste. Cele mai bune statusuri Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :)
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca
M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca
Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste
A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut
Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman
Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine
Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu
Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput.
http://www.tpu.ro/......mai-multe/
Bafta! :* :)