| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
azi la scoala m-am mutatdin prima bancastateam cu o alta colega in banca a 2 dar pe alt rand... la ora de fizica I-am cerut noii colege un pix si doamna m-a atentionat apoi am intrebat-o daca mi-l lasa la restul orelor ca al meu nu mai scria... atunci m-a vazut profesoara si a zis ca nu e bine ca m-am mutat acolo si ca o sa vorbeasca cu diriginta... imi este foarte frica pentru ca eu I-am cerut dirigintei sa ma lase sa ma mut cu acea colega si poate sa o sune pe mama mea si sa ii zica ca vorbesc in timpul orei crying(
puteti sa imi dati un sfat?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ii spui ce s-a intamplat mamei pana sa sune diriginta ta, e bine sa comunici cu mama ta cand te intreaba ce ai facut la scoala si sa-i spui si de acest incident. Ea va intelege clar. Oricum de acum incolo e bine sa ai la tine mai multe pixuri, ca sa nu mai ai astfel de probleme cu profesorii.
Bafta!