| CapitanPufuletee a întrebat:

Ce credeti despre hamsterii chinezesti sau alte specii? Mi-as dori sa stiu daca sunt afectuosi cu stapanii, daca pot fi lasati prin casa, daca le place sa fie mangaiati! _!, nu detalii despre mediul sau hrana potrivita ca pe acestea le gasesc peste tot =) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DimaIsTheBoss a răspuns:

Sunt asa de duuuulci
Poate o sa te zgarie PUŢINUCUŢ dar o sa va obisnuiti reciproc...
Poti sa ii tii ca nu lasa mult par si dupa ce iti lasa cateva semne MINORE pe mana o sa poti sa-l mangai ♥♡♥♡☆

| CapitanPufuletee explică (pentru DimaIsTheBoss):

Multumesc! Nu am avut niciodata unul, sunt obisnuita doar cu caini si de asta imi doresc un animalut afectuos ^.^! cu care sa-ti creezi o legatura... Nu mi-as dori sa ii dau drumul din cusca si sa fuga de mine ca de cineva strain sau sa se ascunda de mine... daca intelegi la la ce ma refer blushing

12 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai timp. Nu sa ii iei acum si sa nu le mai dai atentie, ca vor muri. Sa sa mergi la scoala, facultate si sa ii lasi pe mana nu stiu cui. Daca te poti ocupa serios de ei toata ziata lor, cumpara-i, daca nu, nu chinui niste suflete nevinovate.

| DimaIsTheBoss a răspuns (pentru Mayar):

Ce cruda esti.

| CapitanPufuletee explică (pentru Mayar):

Multumesc de sfat. (:

| Mayar a răspuns (pentru DimaIsTheBoss):

Sunt realista! Nu sunt cruda! Am avut un var care asa a facut. A cumparat hamsteri si apoi a mers la facultate si i-a lasat acasa si fratele lui nu le-a acordat atentie si au chinuit de foame si au murit in chinuri. Nu ii asta oare mai crud?

| Mayar a răspuns (pentru CapitanPufuletee):

Te-am intristat, vad. Imi parerau, dar trebuie sa realizezi ca si hamsterii sunt fiinte care simt si pot chinui sau muri. Iei o decizie cu privire la viata unei fiinte. Trebuie sa iti iei responsabilitatea.
winking Ai grija de tine

| DimaIsTheBoss a răspuns (pentru Mayar):

Sora mea l-@ pus pe unul sa faca tumbe si i-a rupt coloana
A murit la scurt timp
Da sa vezi ce bataie a asteptat-o dupa :$

| CapitanPufuletee explică (pentru Mayar):

Ai dreptate, este crud sa uiti de ei si sa ii tratezi ca pe niste jucarii de care te plictisesti dupa o zi dar imi asum responsabilitatea si din cate am citit, ziua ei dorm mai mult, dar voi face tot ce pot ca sa nu se plictiseasca si acum am decis sa cumpar la inceputul verii cand voi termina cu scoala si examenul national happy Multumesc!

| CapitanPufuletee explică (pentru DimaIsTheBoss):

:O concluzie : viata este cruda.

| Mayar a răspuns (pentru CapitanPufuletee):

Multa bafta! happy

| CapitanPufuletee explică (pentru Mayar):

happy Multumesc!

| DimaIsTheBoss a răspuns (pentru CapitanPufuletee):

Nu.
Surorile sunt crude
Iar bataile sunt duuuulci