| Soranaa a întrebat:

Ceva statusuri noi pentru. fete?
Fundita. V-a pupkiss. Pa-Pa

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

Zambeste mereu chiar daca ti-e greu! Chiar daca te doare, zambeste si fi tare!

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta, Iar daca cei care te iubesc te vor trada, Zambeste-le sa simta indiferenta ta.

Indiferenta da mereu sah mat durerii. :p

Teoretic:te doresc! Practic:ma abtin! Metaforic:mi se rupeee!

Si poti sa tipi ca nu te aud, si poti sa plangi ca nu te vad, poti sa pleci ca nu te caut si poti sa mori ca nu`mi pasa! devil

Aud cum plangi cum tipi cum spargi cum cazi te ridici te lovesti te ranesti te gandesti.te vad. innebunestilaughing

nu-mi pasa de tinesad! asteptatzi sa fiti bagati in seamasmug? (TRIST)! ai dreptul sa taci!winking ba ma auzi? te observhappy! tie rau:O? si mie cand te vad love struck!

Viata mea merge inainte cu sau fara tine...

Nu voi plânge pentru un baiat oh go on, pentru ca mascara mea valorează mult mai mult laughing

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Am invatat ca opusul dragostei nu e ura, ci indiferentastraight face

O vipera ca ea cand te-a muscat, ii dai tot ce iti cere pe pilot automat! devil laughing

Am nevoie de un minut ca sa iti stric dimineata si de 2 legate ca sa te fac sa iti iei viata laughing

Invata sa pretuiesti adevaratele valori. nu toate pizdele sexy sunt comori drooling

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \dancing

Zambetul e accesoriul meu preferat. love struck

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un om intelept mi-a spus odata." Nu ceda cand stii ca inca mai poti. Ca tine sunt putine, insa ca el sunt toti."

Cineva a spus odata...
Ca, in clipa cand stai sa te gandesti, daca iubesti sau nu, pe cineva, deja ai incetat sa-l mai iubesti...

Oare...
Stie curva ce acum o tii de mana, Ca inima ta pentru mine inca bate de Nebuna?

Femeia ideala e iubirea ta actuala, nu tarfa de aseara!

Asta este drumul pe care l-am ales in viata, Si n-o sa las pe nimeni sa imi stea in fata. N-am nevoie de sfaturi sau de parerea ta, Traiesc cum vreau, fac ce-mi place, e viata mea...

Chiar de plec voi lasa un pic din mine langa tine si la rau poate iti va fi mai bine love struck :* rose

Nu face dintr`o persoana TOTUL... Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai NIMICwinking

eu nu pun niciodata punct, pun mereu virgula, ca poate vreodata vreau sa ma intorc de unde am plecatkiss

Femeile se aranjeaza si se fac frumoase pentru ca, din pacate, majoritatea barbatilor au ochiul mai dezvoltat decât mintea

Sunt genu` de fatã ipocritã...genu` care stie sa minta cã’i fericitã!

Mi-a zis odata mami o vorba desteapta: "printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te-asteapta love struck

Sunt momente in viata in care indiferent in ce pozitie este corpul sufletul iti sta in genunchi...

Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege! Iubeste`o, fa`o sa uite ca ai fost recelove struck

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana! love strucklove struck

Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde, caci s-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi.straight face

un zambet este o modalitate necostisitoare de a`ti schimba infatiseara!

Baietii sunt ca pantofibatting eyelashes inainte de a-i lustrui trebuiesc scuipatzihee hee

Baietzii trebuie tzinutzi in PUFFFsmug PUFF o palma... PUFF un pumn feeling beat up

8 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

E asa frumoasa, cand tu ii zambesti
Nu moartea celor dragi ne zdrobeşte, ci amintirea lor
Darul vorbirii este nimic, în comparaţie cu arta tăcerii.
Un mic gest valoreaza mai mult decat o suta de cuvinte...
Esti ingerul care dezlantuie diavolul din mine.
Cand trebuie sa iti faci temele, chiar si simplul fapt de a te holba la pereti ti se pare mai interesant )))
Tot ce vrea o fata este sa apara baiatul ala care sa ii demonstreze ca nu sunt toti la fel.
E usor sa crezi pe cineva cand iti spune exact cuvintele pe care ai vrea sa le auzi...
Si Doamne, cat as vrea sa dau timpul inapoi
Doar cand o vei simti, vei stii ce e fercirea.
In loc sa mai zambesti, regreti tot ce ai facut!
Sa arunci problemele pare un chin, ca bumerangul se intorc de unde vin
Nu mai fugi cand toate dor, cea mai buna medicina e sa plangi uneori!
La tine imi place tot ce nu support!
Chiar daca ai putere sa ascunzi, ti-e dor de ea!happy
Orice pahar jumate gol, mereu e si jumate plin
Orice ar fi, voi fi aici mereu. Stii bine te poti baza, ai sprijinul meu :*
Fi macar cinstit cu tine, daca te mai simti in stare 
Am nevoie doar de un " o sa fie bine" spus cu toată încrederea love struck
Când viaţa îţi zâmbeşte. atunci se întâmplă ceva rău.
Si-mi tatuez pe inima ura, cand iubirea-i stinsa
Am luat palme dupa palme, acum dau pumni inapoi :*
Prea multi jegosi au inimile parfumate 
Si chiar nu sunt curioasa cine esti, ce iubesti, ce detesti, ce te face sa zambesti sau pentru ce traiesti
Tu chiar crezi ca daca o sa ceri ti se va da? /
Brusc, totul arata ca o gluma
Nu exista cuvinte mari, ci doar capete mici
Daca ma vorbiti de rau, macar sa o faceti bine
Taranul de oras, e cel mai prost animal
Cand tu zici ca e tarziu, eu stiu ca inca e devreme
Esti fata cuminte doar pe verticala, cand stai pe orizontala esti o curva penala
Tu plangi, mie imi vine sa rad. E neplacut. Si te simt cum ma injuri in gand )
Zi de zi durerea asta capata o amplificare
Si orice palma te invata cum sa faci fata, fata in fata
Arata-le ca poti zambi si cu inima ciobita
Nimeni nu poate sa iti tina legata in lacate ura
Am sa las sa treaca anii, sa te stiu din nou acolo
Ei pot simti tristetea ta la telefon
Nu incerca sa minti ca ea e doar o oarecare, ca stiu ca amintirea ei inca te doare
Te respect, pentru ca ai fost acolo intr-o zi
Alteori o sa plangi de fericire daca reusesc Si sa vrei sa plangi in locul lor daca dezamagesc
Sa iti investesti increderea fara sa astepti dobanda
Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa si spera intr-o rasplata, atunci suntem, intr-adevar, o adunatura jalnica.
Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z - sa stii sa-ti tii gura.
Duc gunoiul. Te duc undeva?
Nu exista grup de prieteni doar grup de ajutoare
Sper sa te ajute cu ceva.

| Funner a răspuns:

Http://moldfun.net/statusuri-noi
Apesi pe titlul articolelor de linga imagine si gasesti foarte multe statusuri :)
Fundita?

| GabiGabrielle a răspuns:

• Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!"

• O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

• Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

• Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat!

• Nu uita : tine la prietenii pe care îi ai caci acum nu îti dai seama ca atunci când vor pleca , vei regreta ca nu ai tinut la ei !

• Zambeste! Chiar daca ai un zambet trist , pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de-a nu sti cum este sa zambesti.

• Toate trec, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme.

• Deschide ochii spre un nou inceput. Ceva ce pana acum n`ai mai vazut , n`ai mai facut.

• Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.

• Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze pe fata un zambet atunci cand esti trist…

• Realitatea este prea dura atunci cand dai de greu…visele se spulbera instantaneu.

• Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor…ci de felul in care te privesclove struck

• Daca iti pui o dorinta e pentru ca vezi cazand o stea, daca vezi cazand o stea e pentru ca privesti cerul, iar daca privesti cerul inseamna ca inca mai speri in ceva…love struck
• Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte . Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

• Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

• Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea…
• Dar orice sfarsit isi are un nou inceput ! ♥
• Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

• Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

• Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat la mosul ce sa-mi aduca de Craciun

• Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste!

• Nimeni nu p0ate trai fara prieteni, chiar daca` stapaneste toate bunurile lumii

• Viitoru' il faci numai cu mana ta.Mergi mai departe si nu ceda

• Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate

• O viata fara dragoste e ca un an fara primavera

• De cate ori vad visele ca se sfarsesc , de atatea ori ma ambitionez sa reusesc…am drumul meu si asta nu se va schimba …se aude o voce ~Speranta moare ultima~

• Daca tu ignori tot ce te inconjoara , asta nu inseamna ca o sa dispara.
• Stiu ca doare cand te gandesti ca totul are sfarsit!Cand esti copil ti se pare ca vei trai la infinit

• Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste.

• Fa ce trebuie` sa faci, stii ca o sa ajungi dincolo de nori.`cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa învetsi singur sa zbori!

• De Craciun,daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun

• Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau,care te iubeste si care tine la tine,pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

• Si orice s-ar intampla am curajul sa sper,sa zambesc,sa trec peste si sa rad!

• Un prieten nadevarat te prinda de mana si iti atine inima.

• Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita , ca totul se iarta…ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti odata.

• Ochii mei de nu vor sa te priveasca …e vina ta ca iai facut sa te urasca.

• Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare !

• O sa cumperi chiar si fericirea smug Iar daca nu...macar un zambet sa-ti trezeasca amintirea...

• Uneori fericirea e un simplu gest!

• Nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prieteni de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata,nu lasa numai viata sa rada de tine.

• Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.

• Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

• Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

• Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

• Azi plang maine poate rad,nimic nu`i un capat de tara,indiferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara.

• As vrea sa clarific lucrurile un pic.poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni nu ai nimic!

• Daca azi a fost greu, maine va fi ma' bine. Trebuie sa ai mereu sperantele cu tine . Fi puternic. Nu te rataci si spera la mai bine in fiecare zi!

• If you hold my hand ! I will take you away ! My heart beats like a drum La la la Every Daylove struck

• Think pink and do everything

• Si n`am sa uit .Cu ele am fost mereu …si mi-au fost aproape cand dadeam de greu.

• La bine sau la rau…usor sau greu… dai mereu culoare sufletului meu …ma faci sa rad cand imi vine sa plang …oriunde as fi e port cu mine in gandlove struck

• In viata risipim ani.la moarte cersim clipe

• Dacă vrei să plângi , plângi ! Dacă vrei să ţipi , ţipă ! Dacă vrei să cazi , rezista!

• Am să îți repet și ție ce mereu îmi repet mie ! Capul sus că toate trec ! Sterge-ti lacrimile fiindcă iti ascund acel zâmbet minunat !

• Nu da voie nimănui să-ţi spună că nu poţi să faci ceva,dacă ai un vis, trebuie să-l protejezi,dacă vrei ceva, încearcă să-l obţii.

• De la început e doar un pas până la final, fă ce simţi, să nu te minţi, e scopul principal.

• Abia aşteptam să cresc să se termine o dată şi acum realizez ce bine era odată.

• Cu cat eşti mai simplă, cu atat eşti mai specială, pentru că toată lumea e complicată!

• Se spune că " totul e bine când se termină cu bine ". Dar uneori se termină pur şi simplu.

• Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

• Fericirea ?! Este ca o minge . alergăm dupa ea și cum am prins-o , îi dăm cu piciorul !

• Nu contează atât de mult ce faci, ci câtă dragoste pui în ceea ce faci.

• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.

• Sunt locuri şi momente în care un om este atât de singur, încât poate vedea intreaga lume.

• Oamenii se întâlnesc şi se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenţa de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita.

• Când ei cred că ai renunţat dă din cap,zâmbeşte şi treci la linia de start.

• O ocazie gresita se regaseste in timp, dar un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

• De ce trebuie sa pierdem o persoana ca sa ne dam seama cat de mult tinem la ea ?

• Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi.pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

• Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine

• Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare

• Un pix,un jurnal si mii de ganduri,amintiri ramase,scrise in acele randuri !

• Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

• Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă !

• Niciodată nu-i uităm pe cei importanţi din viaţa noastră , ci doar învăţăm să trăim fără ei

• Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars.

• Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti!

• Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă .

• Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!

• Orice s`ar intampla ramanem impreuna caci nu poti sa cazi atunci cand tii pe cineva de mana.

• Cand viata iti da motive sa plangi demonstreaza`i ca ai o mie unul motive ca sa razi.

• Incepe o noua zi plina de nebunii…nu`mi pasa ce va fi…pentru ca orice s`ar intampla…in lumea asta …zambetul si nebunia nimeni nu mi le va putea lua.

• Un prieten adevarat crede in tine si atunci cand tu ai renuntat sa speri.

• Sentimentele nu pot fi puse pe balanta.Nu ne poate desparti nici o distanta.Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi, mergem inainte cum stim noi.

• N`am uitat persoanele care m`au ajutat.Prietenii vin si pleaca in voia lumii, dar asta nu inseamna ca i-am uitat pe unii.

• O a doua sansa nu inseamna intotdeauna un sfarsit fericit.

• Si dintr`o suta.E doar un suflet viu ce ma ajuta.

• E o lume in care nimic nu e ceea ce pare…te provoc sa recunosti adevarata valoare...e vorba de putere si manipulare…faptele, nu vorbele te fac sa fii mare.

• Esti inca tanar ai un viitor mare in fata…invata sa ai incredere, nu totul e trist in viata.

• Acum e timpul sa pornesti pe alt drum, sa faci ceva cu viata ta , nu sa arzi totul si sa lasi in urma scrum…in orice persoana exista un om bun.

• Intr`un mod brutal din vis revi la realitate.Imaginatia merge departe , dar e zero fara fapte.

• Toti avem nevoie de speranta cateodata. Acel sentiment ca totul va fi bine si ca va fi cineva acolo care sa se asigure de asta

• Cand speri , nu mai este greu.Sa spui mereu "asta e drumul meu".

• Nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit. Conteaza ca suntem de nedespartit.

• Idei pesimiste, sfaturi camuflate , daca`i privesti de aproape le vezi fetele trucate.

• Dar eu, cred doar in mine , stiu ca nu-i usor , chiar daca nu o sa`mi creasca aripi, eu tot incerca sa zbor.

• Devine periculos, sa visezi e in zadar …caci visele implinite se transforma in cosmar.

• Falsifica un zambet, prefa-te ce e bine , minte`i pe cei din jur, dar nu pe tine.

• Sa te certi cu prietenii din motive tampite sunt lucruri care dor…si totusi obisnuite.

• Sunt un om simplu, mai simplu ca tine.Genul de persoana care vrea atat de multe si obtine putine.

• Am un character puternic, imi place sa fiu eu sin u arat nimanui tristetea din sufletul meu.

• Nu plange pentru ca s`a terminat ci zambeste ca te`ai scapat.

• Si nu ceda cand stii ca inca mai poti…ca tine`s putine, iar ca el sunt toti.

• Pastrez doua minti intr`una…copilul din mine se tine de sotii intr`una.

• Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor care plang.

• Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou nodul ramane.

• Uneori, cele mai marunte lucruri ocupa cel mai mult spatiu in inima noastra.

• Prietenii adevarati sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine , nu conteaza cat de departe esti.

• Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

• Sunt inconjurata de ingeri…ii numesc simplu prieteni.

• Realitatea bate si platoul de filmare…viata e frumoasa si fara efecte speciale.

• Zambeste mereu chiar daca ti`e greu…chiar daca te doare zambeste si fii tare.

• Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| analala a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute