| ğözde a întrebat:

Cine imi da niste statusuri frumoase de viata? Fundaa love struck!

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Nu mai sunt fetita p care o stiai d mult. Poathe nu ai observat. De la un timph am mai crescuth. acum tsipi ca ma`i pierduth sh ii invidiezi p cei care m`au avut.))"

Nu am incercat sa pacalesc nicidata pe nimeni. I-am lasat pe ceilalti sa creada despre mine ce vor. S-au pacalit singuri. Nici macar nu s-au deranjat sa afle cine sunt.

Multi ma stiu. Putini ma cunosc cu adevarat

Nu`s fitoasa. Prea putin imi pasa. Uita`te la tine, Si apoi vorbeste de mine

Sunt plina de defecte. in fata ZDRENTELOR ce se cred perfecte!

[♥]Multe barfe.arfe.asta'i viata.cand te gandesti la ele te apuca greata. dar vrei sa iti dau eu un subiect de barfa.Viata'i cea mai scumpa TARFA![♥]

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc!

Am sa incerc sa nu urasc pe cei care m-au facut vreodata sa sufar cu toate ca ei au mai adaugat cate o rana in sufletul meu voi incerca sa-mi acopar ranile cu amintirile frumoase.

Cee unii auuuu.si NUUUU apreciazaaaa.Altyy isiii doresccccc.Si doarr VISEAZAAAA!

Sunt eoH, tuh sh restul` lumii tine minte nu conteaza ce abereaza unii

Fii mai preocupat de propriul caracter decat de propria reputatie. Caracterul reprezinta ceea ce esti cu adevarat, in timp ce reputatia reprezinta ceea ce cred altii despre tine!

n viata fetele trebuie sa suporte totte figurile baietilor asa ca.nu doar fetele sun fitoase baietii ne intrec/.

Viata este ca o ora de matematica in care imultesti si imparti, scazi si aduni, iar la un momendat iti dai seama ca ai gresit si ca ai vrea sa o iei de la inceput. dar s-a sunat.

Stiu sa iubesc. Stiu sa ranesc. Nu te juca. Stii bine ca pot trisa:X

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

Rea? cu cine merita.Copilaroasa? da pentru ca asa imi place.matura? cand vreau eu. bunul meu simt? depinde de al tau"

. Cine Te Iubeste [Te Cauta]. Cine Te Vrea [Iti Spune]. Cui Ii Este Dor De Tine [Te Suna]. Cine Nu [Nu]! E clar!

Paharele sus[]sampania sa curga[]RESPECT pentru fetele cre au facut fraierii sa planga![]

[♥]Titanic, Titanic
Vapor blestemat
La prima iubire
Te-ai si scufundat [♥]

Dumnezu a creat trandafirii iar dracul i-a pus spinii

femeia nu este nici mai buna nici mai rea decat barbatul. ea este mai scumpa

Fericirea e doar un vis
Durerea e intodeauna reala

Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers. unde nu exista reguli si toti merg pe interes

sa iubesty nu e pacat caci dumnezeu a lasat florile sa infloresca si tineri sa se yubeaska

nu trebuie sa vii da nici sa pleci nu trebuie sa te stresezi dar nici sa fii nepasator,, trebuie sa fii tu insuti mereu

dragostea adevarata nu se vinde la bucata!

Si stiu ca ma-nvart intr-o lume de nebuni, Fara cotiere, casca si fara instructiuni.

♥ fA ca zAmbeTul Tau sa schimbe luMea Nu cA Lumea Sa schimbe zAmbeTul Tau ♥

♥ O priVeshhtY p ea Si ma VezZi pe mine Nu vrei sa Recunosti Iti esTe dor stii binee!

♥Las LumEa sa sPuna Ce vrea Eu sunt fata deShtEapta Si Imi vaD de TreAbA mea SinceR nu prea imi pasa dE nimeNeA♥"

Sunt gEnuL de PersOana Care niCiodata nu a PiErduT nimic.Si dAk am pierDut.Am piErdut Ce nu mi'A trebuiT

IubesHte-O pana moRi. fAta cA ea nu gasestide 2 ori.♥"

♥Si cHiar nu ma inteReseaZa ce cRezi dEspre mNe.inainTe sa zici ceva. uiTa-te La tnE :*

•Nu mai vorBi *** spAte cu muLta perVersiTate Ca Te vedE DumneZeu ce n'Ai tu noi o sa aveM merEu♥

o StraNgi La piePtuL tau cA acuM ceva tiMp si Nu ai rEnuNtzA la ea pT nimic iN schimb♥○•

"DragA nu ma priVi cu ura. Spui Ca te iUbeShte. dAr eu sunt mai bunA.Si ink Cv paPushA e mare diFerenTza inTre minE si TinE eu nu Am sanGe de TaRfa in mine

♥Am un sufLet d copiL ce rEfuZa sa CreaSka. si mi'E egal cu -0- Tot Ce zice LumEa asta pRoaSta."

unii ma acuZa si ma judeKa fara sa ma cunOaska.AsTa inseAmna ca ma invidiaZa. sHi dAk ma inviDiaza inSeamnA ca Eu am cE ei nu vor avEa niKioData. oRiKt ar inCerKa.

♥ SuNt InGer in prEzentZza si Demon in EsenTzza ♥

ZamBeshTe mereu. chiar daca Tzi'E greu.zAmBeshte.Fii tare.ViatzsA DiveLor.mOartEa taRfeLor.

► AproPo '. sHty kuM e VorBa fratee. iuBesHte'Oo din sufLet dar doVedeShTe'i Si PriN faPtE.

//SpunE fa despre mine ce'Oi vRea ca myE imi place AtenTzia tha. OryKum nu Fakki 2 Banyy in Fata meaa \\ ║

.░ M'am SatuRat De toate ♥ De VorBe faLse.MiNcinoAsSe.Si poAte ca Din BunaTate. Le cred pe ToaTe!▒

Tu nu sHtyy` n`Am mai simTzitt niCicandd aShaa Tot ce mi-as doRii e Sa fiuu` mereu in iniMa ta!"

•♥ ExTraoRdinaRaaa? Si Dc nu? M`am SatuRat sa ma CriTiCatZi intrunaa. akM e tiMpuL sa Va TzineTzi drEaq Guraa` :* ♥•

.•♥ UmbLa voRbe DespRe mine ca La teLefonuL fara Fir. dar nu`i nimic. Face parte din paRfumuL meu.Sa faC ataTea viCtime in DrumuL meu. ♥•"

♥AcuM imi ZboaRa prin MinTe multe Cuvinte! DeCat sa zic ceVa greShty mai byNeee numay zick nimiiik!

♥ Am inVatat Ca totul se intampLa cu un Rost.Am inVatat Sa nu RegRet ceea ce'A foSt.Am inVatat Ca oRice s'Ar intampLa tot pe TinE te iuBesk. Ce m'aSh faCe fara tinee? Nu vReau sa ma ganDesk.

♥Nu Da eXpLicaTzii niciodata peNtru Ca pRieteNii tai Nu au nevoie De ele. iaR dusmanii oRicum nu Te'aR creDe ♥!

♥. Voi fi LanGa tinE cand probLemeLe sunt multe. Voi fi mereu ceA care va sHty sa te aScuLte. Voi Shty prin Ce'ai trecut si Ca iti este Greu.FiinDca DeMuLt La feL am patit eu.♥

"♥E o prOstie, nu? Sa iubeSti pe cineVa care te-a ranit. Dar e o prOstie si mai mare sa creZi ca cineVa care te-a ranit te iubeste! ♥"

♥Nu DisPerA cand soaRta te apaSa si nici nu pLange Pentru`aL tau deStin.CaCi dupa Chin Viata e mai frumOasa Cum duPa pLoaie CeruL e SeniN.♥

♥.˘InVatZza din GreSheLi.Si Nu uiTa sa sPeri. Si CanD prObLemeLe Sunt multe ZamBeShTe Chiar daca nimeNi nu o sa te'AscuLte.♥ ▓

♥ Tu mi'ai ReDat speRanta. m'ai facuT sa cred in TinE. Tu esHty sinGuruL care poatE sa intZeLeaga cE'i Cu mine!

Am AuZiT ca fRaieRiI Ma VoRbEsC pE La sPaTe.Ma DoArE`N PiZdA dE bArFa Ta. OriCuM nu`ti sUfAr Fata. Tu ItI Batzi Gura, IaR eU imi TrAiEsC viata \ :*!

♥ • Cu TimpuL inTzeLegi Ca doaR ceL ce e CapAbiL sa te iuBeasCa cu DefeCteLe tale. fara a inCerCa sa tE schimBe, iTzi poaTe aduCe feriCireA pe care ti'oO doReshTy. • ♥"

♥ Tzi'Am aRataT preA mult cAt am TzinUt La tine.Si nu ti'A paSsat ai uiTat d myNee. aKm am uiTat si eu.suNt FeriCitaa :X. Viata e FruMoaSsa. O trAieSk de'akM asa. numAy imi paSsa; x ◘◘◘

. VoRbiTzi ce VretZi deSpRe minee. VreTzi nu VretZi mereu imi Va fi BiNee! DraGii mei. StaTzi Linistiti. nu Ma raNitzZi. Doar imi DemOnstraTzi cat dE putin GanDitZzi!"

"♥ PakAt ca iGnoRam pe cey ke ne aDoRa si AdoRam pe cey kE ne iGnOra.pAkat ca ii iuBim pE ceY ce ne RaneSk si ii RaniM pe Cey ce nE iuBeSk.

╝ Nu pRiVi in sPate Lasa iN urMa tot ke'A fosT Tu incErkay Sa Te riDici eL tE trAgEa in josS Dar nu CeDa.cand shtY ca inkA mai pOtzi.Ca tine Sunt putinE.Ca eL sunt tOtZi :* ╣

X cNee mAy bineSs ca eA ma inTzeLege meReu.cNee imi e aLaturY La bineSs si gReu. Doar ea e SinGura kE shTye ke'Mi doresc. Si TokMai dEaia my mamy'Ss. Th' iuBesK; x :X

aM stiLuL meu ProPriu in Viata. Fak un PaS si Stau in FatSzA ♥

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea, clipa cand eu te am pierdut, ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate."

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna. E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente. Te ard la sentimente. Tsi se pare un miraj. Fac ce fac si te scot din peisaj

Asta-s eu si n-ai ce face.mami alta nu mai face

Merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" nare valoare!

Nu te gandi sa ma tragi in jos doar pentru ca sunt mult mai sus decat tine.

"♥" Plina de Idei pentru o iesire din Banal, acea Copila cu Acel Ceva Special. Buna sau Rea, Dulce sau Amara, raman ORIGINALA"♥"

. Si iti place. Orike ti-as fake.Zambetul meu.Tot mai mult te atrage.Detzin kontrolul.Mai schimb dekorul.Si tot ke fac. E din corazon.

De ce exista lacrimi? De ce exista dor? De ce sunt intrebari fara raspunsurile lor? De ce exista vise? De ce existam noi? De ce numai tristetea se-asterne intre noi?"

Cand iubesti nu trebuie sa te uiti la frumusete.ci s vezi daca are suflet

Cand iti va fi bine, voi veni langa tine doar daca ma vei chema. Cand iti va fi rau voi fi langa tine indiferent de dorinta ta.

atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat gasesti mereu motive sa va certati

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine

"Cate s`au spus. Cate s`au dus. Nu` ma mai doare. Orice zi`n plus. Sunt mai sus! Restu`. Doar vb`e goale!

Prefer sa ma descurc cu ce am.Prefer sa nu tac.Prefer sa nu las.Prefer sa sper in continuare.Prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare

"Sunt scanteia care declanseaza focul. Butonul care controleaza jocul.Sunt cireasa care decoreaza tortul.Mecanismul care pune in miscare totul

Daca uh nu ai timp, are altul. daca uh nu ma vrei, ma vrea altul. daca uh ma pierzi.ma kastiga altul

nu te supara daKa la'i vazuth vreo datHa cu unaa. la dracu fata. tu esti cea mai importanTA!

Iubirea este un lucru dar niciodata sa nu te gandesti doar la tine ci si la persoanele din jur

Pentru fiecare 60 de secunde în care sti supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi. aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!"

A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut. ღღ Acum ea a uitat demult!"

pas cu pas ma tin mereu dupa tine. ceas de ceas te vreau numai pentru mine.:X

o sa scriu pe cer, o sa scriu numele meu, sa ti-l amintesc mereu, sa-l vezi de oriunde si atunci iti vei aminti ca de mult eu te-am putut iubi.

spui ca sunt pustoaika si nu`mi place asta, dar asa cum sunt ti-am furat inima, cat vrei tu sa pari de gigolo, cand ma vezi iti piere cheful de misto

O sa vina timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe. TiE O Sa iti para Rau.

♡Ma iubesti?☆Ai ce! ♡Ma respecti?☆Foarte bine! ♡Ma invidiezi?☆Ai de ce! ♡Ma barfesti?☆N'ai decat! ♡ Nemultumita? Intotdeauna

ღ Voi Ma Barfiti nOn`Stop Dar Raman Tot PrimA`N TOP Nu Va Iau iN Seama Si Imi Fac MaRe Reclama! ღ

Simpla[ ] in cel mai complex mod []. Timida[] cu un tupeu fantastic[b-)]. zapacita [ dar totusi BUNA [o:-)]

o singura luna intr-o mie de stele/o singura noapte luminata de ele/o mie de ganduri intr-o singura minte/si o mie de sensuri in doua cuvinte:te iubesc

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

"poti PLANGE[]. fara a IUBI[:X]. dar nu poti IUBI[]. fara a PLANGE[]

A iubi inseamna a suferi, iar cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie

Apreciaza-te singur si apreciaza lucrurile bune din viata ta. Recunoaste cand simti bucurie si pace si ai sa vezi ca toate gandurile negative vor disparea!

Fiecare Poveste Are Un Sfarsit! Dar.In Viata Fiecare Sfarsit Are Un Nou Inceput!

Nu Sunt O Papushik Mik Pe Baza De Arc. Daca Vreti Sa Faceti Ceva Pt Mne Faceti INFARCT

Ma vrei inapoi? Ma pis pedorinta ta! Ma iubesti! N-am nevoie de iubirea ta! Du-te inapoi la Tarfa ta! Yo. Pur si simplu.Ma PIS pe fata ta

Tu n-o s-o atingi, are gusturi prea fine.Si cauta prostul care le intretine, Si lumea e WOW cand isi face intrarea.Si-aduce un oricui pe loc buna-starea

Barfeshte'ma, Urashte'ma. Fa ce vrei cu viata ta.Eu tot la fel raman.si la fel si tu.cu nimic mai castigata."

Poate ar fi mai bine sa vorbim deschis, poate ca nu ar trebui sa ne ferim exact cum faci tu, ai uitat hai sa vedem daca m`am schimbat, hai sa vedem cine pe cine a tradat? "

M-am saturat de cei ca tine, fara caracter, cum se dau toti smecheri intr-un cartier.Nu te ascult, te ignor, te fac sa pierzi, nu pot sa te critic, dar nu pot sa ma abtin.

Te atrag dar te si enerveaza felu` meu copilaros de a fi. Spui ca nu te interseaza, dar stii prea bine ca nu`i asa si ca. M3r3u v3i AvEa O sLaBiCiUnE pT mine

V-a veni odata o vreme in care o sa-ti fie dor de buzele mele
Vei privi in urma tot ce s-a-ntamplat, dar stii bine cine pe cine tradat

Ai grija cu prietenii ca de dusmani te poti feri

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici, doare?

Si daca el nu o sa-ti mai zica "Noapte buna!". si daca nici pe strada nu o sa-ti mai zica "Buna!". ai prietene care te suna sa-ti zica: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna"; x"

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu. Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar. Dar mai tin un an fraierii pe jarO ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

niciodata nu e prea tarziu! toate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa, doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu inghit in sec. Inghit in demisec. Urmatoarea lege o astept direct. Ma exprim sa intelegi mesajul. Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios. Spui ca am tinte prea mari. Ce gresesc? Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

Eu traiesc. Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai!

"`. Chiar de-ar fi greu. Tot as zambi! De-as fi plina de probleme. Tot as glumi! Pentru Ca stii. viata E grea si lumea e rea! Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau, uita noptile cu mine, uita si sarutul meu!

• Pr0fita d` fiecare clipa.ca`n fiecare paradis exista cate`o ispita

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

♥Inchisa`ntre patru pereti. Aud` km` singur tu te certsi `! Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine, asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[; X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu mα supσrtα ●. Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●. Oricє s' αr intαmplα ●. Vσi zαmbi intσtdєαunα ●. Si nu mα vσi schimbα ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restul la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tine, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta!

Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta. Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine. Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea. Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad". Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca pentru un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare. Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.

~ Losing you is like living in a world without air... ~
~ Intr-o zi iti vei aminti de noi, Te vei gandi si vei dori sa dai timpu`-napoi, In zilele in care iti ceream iertarea, Iar tu imi spuneai,, Lasa vrajeala'' :-J~
~ Ea te iubea sincer si ar fi facut orice ca sa iti fie bine, Esti un prost ca n-ai apreciat ce ai avut langa tine! ~ ( la asta poti sa o '' personalizezi'', gen: Eu te iubeam sincer si as fi facut orice pentru tine... )
~ Stiu ca nu-ti pasa de mine, Mi-ai demonstrat destul~
~ Si regret fiecare clipa in care nu ti-am spus ca esti tot ce am mai bun si sa te strang in brate, Dar las` c-o fac acum ~
~ N-ai sa ma vezi plangand in urma ta, N-ai sa ma vezi venind cersindu-ti dragostea~
~ Asta e... Merg mai departe in pasi de tango~
~ Eu voi fi aceea care n-o sa-ti intoarca spatele~.
~ Doar perna stie cat am plans, Tu nu vei sti ca nu-ti voi spune, Tinand in brate perna strans, Tu nu vroiai sa stii de mine~
~ Vei mai iubi, asta o stiu, O stii si tu destul de bine, Eu sunt aici exemplu viu, Iubesc acum, dar nu pe tine~
~ Cel mai rau lucru e sa te simti in plus acolo, undeva, candva, tu erai totul~
~ Imi pare rau ca nu ti-am aratat cat te-am iubit, Poate cu ea esti mult mai fericit~
Sper ca te-am ajutat si nu mai fii trista/ suparata. Tine minte 3 cuvin, Viata merge inainte :*

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

. Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

. N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X

.•[O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

. Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

. Decat sa le dau satisfactie.
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand! =]

. Ink` 0 data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Tare Si Chiar Foarte dulce "

♦Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti? Cum pOti sa ceri daca u nu iubesti

♦DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii

♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

♦Mai e putin, mai e un pic. Pana la maRele nimic. Mai e o cliPa sau un ceaS. Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini

♦Tee`Iubesk pana la cer `. Eu st fetita Ta`. iar. esti Baiatul meu dee` cartierr :

♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""

♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

♦Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»

• Mobilu` pe silent. E? ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid, noaptea asta e speciala, nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu? in, sa uitam cum ne cheama? i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea? a,? i sa fiu mereu la fel de iubarea? a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata, m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente... pissy, pe tricou? i-am lasat ni? te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-? i? ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele.
• Toata noapte n-am dormit, cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr? itul capitolului, începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata, fumând? igarea la fereastra, de mâna un baiat? i-o fata, îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând, dar nu rezist prea mult? i eu plâng, te iau în bra? e? i te strâng... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar, cu bomba-n buzunar, cu stilul meu murdar, va *** în gura iar.
• Sunt patima? a? i to? i baie? ii sa ma aibe-ar vrea, dar nu au? ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta, ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa, nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via? a, via? a ma **** pe mine, suntem un cuplu fericit? i ne sim? im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni? i nimic, pentru mine tu e? ti tot, altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica,? tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim, lasa coniacul sa curga, da-ne o? igara? i sa ne-amintim, de clipele care au fost? i nu revin, lasa pe masa o scrumiera? i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se? terg u? or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat? ie î? i spuneam ca e? ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti. Îmi place cum te misti.
• Domnisoara te rog nu grabi pasu`, lasa bassu` sa te miste, începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti!
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng, n-ai sa mai vezi ca ma ascund. Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si înca o data iert... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe? te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe? te?".
• Odata de ma saru? i, toata via? a nu ma ui? i, cât e? ti tu de? mecherit, ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde? te altfel pu? toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji? i fara gânduri rele, toata lumea e pe caterinca? i se vede.
• Am uitat ce? i-am spus? i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min? i. Cea mai rea dintre fetele cumin? i.
• N-are rost sa te prefaci? tim ca ne vrei,? tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu? in vermut? i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers, poate viata nu are rost, dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine. si. ti arat ****' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes, adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor
Funda:*?

11 răspunsuri:
| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

Dansez pe sarma DND

Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Shumy1 a răspuns:

Barierele există cu un scop. Ele ne dau ocazia să arătăm cat de mult ne dorim ceva

Banii pe care ii strangi toata viata, nu iti ajunge sa cumperi alta.

mai multe pe: http://www.connect-s.ucoz.ro

| Georgian2Adiv a răspuns:

Cand plangi nimeni nu-ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau. In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

Nu prefer frumusetea care este in zadar, prefer caracterul care este atat de rar!

Viseaza ca si cum ai trai etern, traieste ca si cum ai muri maine!

Campioni nu sunt aceia care nu cad niciodata, ci aceia care nu se dau batuti

Nu te mai gandi cine cum a gresit, cine a plans cand celalalt a zambit

Dorm visand doar intuneric....intunericul inimii mele...:(

Sursa: http://www.statusuri4u.ro/statusuri-de-viata.html

| Ionut_Larry_1991 a răspuns:

Rabdarea de a astepta va fi mereu rasplatita! Cu cat astepti mai mult, cu atat rasplata va fi mai mare... Dar ai grija, sa nu astepti mai mult decat iti permite viata!
Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi-e mai scump si ajung mereu unde imi propun... orice minut e un nou inceput
Căutăm ceea ce fuge de noi și fugim de ceea ce ne caută
Când inovezi fii pregătit ca lumea să îți spună că ești nebun
Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...
Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui
Nu ma gandesc niciodata la viitor. Oricum vine destul de repede
Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este... sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta
Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni... Ci sa stii sa dansezi in ploaie...
In viata asta fiecare din noi face o alegere si fiecare va trai cu alegerea aceasta pana la sfirsitul vietii indiferent a fost corecta sau gresita pana la sfirsitul vietii!
Sa nu cauti niciodata sa fii fericit cu pretul fericirii altuia. Este urat, inuman
Cel mai bine e sa copilaresti sau uiti de rele si sa visezi
Din momentul in care ne nastem, timpul incepe sa ne ia viata inapoi!
Sunt oameni pentru care viata isi desface bratele, le deschide orice usa dar ei prefera sa stea inchisi in casa
Iti mai aduci aminte cum era primul drum la inceput, primul vis pierdut, cum ai suportat primul cosmar avut?! Poti sa stii tu oare, viata asta cate drumuri necunoscute pentru noi mai are?
Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, Trezeste-te zambind dimineata, Mai pe scurt... Traieste-ti viata
Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei

| eliiix a răspuns:

Euu:X

| Ella_Marinella_1996 a răspuns:

Aici gasestii tot ce vrei..http://Romanticii.Org/id=103