| RainbowDash1 a întrebat:

Culorile tempera dăunează fetei? Vreau de Halloween sa ma machez cu ele.
Funda celui mai concret răspuns!

2 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Nu sunt recomandate.
Cat de mult iti afecteaza tenul tine si de tipul tenului tau.Eu ma mai pictam pe fata cand eram copil si n-am avut probleme.Si nici acum n-am.
Dar nu te lua dupa mine.NU e ok ce faceam. Poti sa dezvolti o reactie alergica si sa regreti dupa.

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Nu este recomandat să folosești tempera, pentru că au foarte multe chimicale. Există în magazine culori speciale pentru pictat pe piele.

Sper că am ajutat.
Pupici! D.P.