| Simonik_Simona_2000 a întrebat:

Buna TPU
Cum as putea scapa de timiditate si de a ma departa de toti?

Răspuns Câştigător
| UzOm a răspuns:

De timiditate scapi cu timpul. Iar faptul că te depărtezi de toți, semnifică faptul că nu ți-ai găsit încă persoanele cu care te simți în largul tău.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu prea cred că poți să scapi de timiditate dacă te naști cu ea, ci doar să o diminuezi iar asta se face prin a avea încredere în tine și a întâlni oameni. Faptul că te depărtezi de toți ține numai de tine, nu te pune nimeni să o faci.

| Teo29 a răspuns:

Salut, niste sedinte de terapie cu un psiholog cred ca ar ajuta. Sunt si carti, dar fiecare suntem diferiti si avem nevoi si sfaturi individuale, rezolvari pentru fiecare.

Un psiholog bun te-ar putea ajuta, sa nu crezi ca e o rusine sa mergi la cateva sedinte, te-ar putea ajuta foarte mult! happy