| Roxana_Roxi_1995 a întrebat:

Cum imi dau seama daca unui baiat ii place de mine?

Răspuns Câştigător
| Solitude15 a răspuns:

Umbla mereu pe linga tine te saluta de fiecare data cum te vede glumeste cu tine iti face complimente uneori te impratiseaza te ajuta te sustine iti spune "papa" cind peci te numeste draga sau ceva de genu asta

fundita happy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi cum se comporta cand este pe langa tine.Desi baietii incearca marea cu degetul pe langa orice fata. Poate pica.

| Beccaaa a răspuns:

Mai intai ii observi comportamentul in preajma ta, daca ti se are ca sunt sanse sa te placa pur si simplu il intrebi.Eu asa as aborda situatia.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Roxana_Roxi_1995 explică (pentru Beccaaa):

Multumesc de raspuns^-^.

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Te duci si il intrebi

| Mara2002 a răspuns:

Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
Face glume despre o posibila relatie cu tine.
Iti zambeste. Chiar foarte des.
Te cheama in oras din cand in cand. Nu, nu la o intalnire, doar asa, la distractie. (Vrea sa fie in preajma ta, te place dar, cuvantul “intalnire” le da uneori fiori barbatilor si de aceea il ocolesc.)
Iti stie porecla, numele de alint, se foloseste de acestea atunci cand vorbeste cu tine.
Il surprinzi mereu holbandu-se la tine. La chipul tau evident, nu intra in discutie fundul, sanii sau mai stiu eu ce i-o fi trecand prin minte.
Se comporta de multe ori ciudat atunci cand vorbeste cu tine. E neatent, se impiedica daca e pe strada, spune lucruri complet absurde si neimportante numai pentru a deschide discutia.
Te suna la telefon. Stim deja ca barbatilor le displace acest lucru deci, daca te suna, ori esti prietena sa cea mai buna, are nevoie de ceva, ori e pur si simplu nebun dupa tine si simte nevoia sa te auda cu orice pret.
Te apara mereu in public, indiferent de ce ai face sau spune.
Te intreaba mereu despre viata ta, despre ce faci si cum o duci, pe langa absolut generalul si nesemnificativul “salut, ce mai faci? ”.
Iti spune intotdeauna pe nume atunci cand vorbeste cu tine. Il cunoaste si ii place sa il rosteasca cat mai des.
Pare mai respectuos, mai galant si mult mai matur decat in realitate atunci cand este in preajma ta.
Iti face mereu complimente. "Arati bine azi" e doar un alt mod de a-ti spune “Imi place de tine”, “Sunt atras de tine."
Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
Le pune mereu intrebari despre tine prietenilor vostri comuni. Stie ca acestia iti vor da raportul dar nu il intereseaza si, de ce i-ar pasa de vreme ce urmareste sa te cucereasca?
Te atinge mereu “neintentionat”, pe mana, pe umar, atunci cand vorbeste cu tine. E un semn foarte important ca te place, limbajul trupului spunandu-ti intotdeauna adevarul.
Te intreaba mereu ce crezi despre un anume tip sau altul. Vrea sa stie in acest fel daca iti place de cineva si in acelasi timp ce fel de barbati te atrag.
Iti aduce muzica, piese favorite de-ale lui.
Iti cere sfatul in ceea ce priveste alte femei. E un fel de a afla subtil ce iti place si ce nu si in acelasi timp de a incerca sa te faca geloasa.
Observa amanunte si isi aminteste chestii legate de tine pe care majoritatea oamenilor nici nu le-ar baga in seama. Ce ai purtat intr-o anumita zi, serialul sau filmul tau preferat, ce ai mancat ieri si asa mai departe. Atentie insa, daca stie despre tine lucruri pe care nu i le-ai spus sau nu sunt evidente, trebuie sa fi cu mare bagare de seama sa nu cumva sa fi dat peste un hartuitor.

| Thesinger1 a răspuns (pentru Mara2002):

Tu chiar ai testat-o pe pielea ta-fata asta are experienta, ascult-o pe ea, caci noi baietii ne exprimam mai greu in acest punct de vedere.

| Mara2002 a răspuns (pentru Thesinger1):

Merci...
credhappy