| RoxxuInna a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de epitete (maxim 10)
thx:*
by3 by3

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna!
Iata cateva exemple:
soare auriu,buburuza rosie,padure de smarald,valuri inspumate,perdea de arbori,ghiocel argintiu,cer limpede, zambet trist.
Pa, pa!

| Diissu a răspuns (pentru Siracuzia):

Pai stim ca e un ...lasa iti spun asa :"nazdravanul""

| 280Monica280 a răspuns (pentru Siracuzia):

"Buburuză roşie nu e epitet", buburuza chiar e roşie, nu are o calitate ieşită din comun, iar "zâmbet trist" este o personoficare. big grin

| s1ge123 a răspuns (pentru 280Monica280):

Ai dreptatewinking Bravo!

7 răspunsuri:
| Unia23 a răspuns:

Buna!
Imi place Johnny Depp pentru ca nu are niciodata rolul unui om obisnuit si joaca foarte bine.

| Selenastyl2013 a răspuns:

Buna! Uite cateva exemple: Soarele argintiu, Valuri Inspumate, Cer senin, Tigri infometati. Cam atat. Pa pa

| Fedic_Macrina_1997 a răspuns:

3 exemple de epitet vreau...

| AlexandraPisiDumi a răspuns:

Flori albastre.padurea de argint,bate lin, glasul mandru, pix alb.soare zambitor, etc