| zaratu a întrebat:

Buna tpu.de ceva timp am sufletul încărcat si as vrea ma descarc cuiva, as fie foarte recunoscător daca v-ati face puțin timp pentru asta.

2 răspunsuri:
| interact a răspuns:

laughing da-mi Facebook-ul tau

| BeliveinJesus a răspuns:

Zaratu,

Este omenesc sa simti ceea ce simti tu. In aceasta societate este foarte usor sa devi suparat si sa acumulezi in tine orice suparare, orice tristete si sa nu ai cui sa ii spui de frica faptului ca vei fi judecat intr-o anumita masura.

Aici pe TPU, ai un nickname si toti iti sunt straini desi toti facem parte din aceeasi familie si anume omenirea.

In primul rand iti recomand sa-i te confesezi lui Iisus Hristos. Nu iti trebuie sa ai nimic material pentru a face asta.

Poti sa stai in camera ta sa te rogi si sa spui:

Doamne Iisuse Hristoase, tu ma iubesti neconditionat si vreau sa simt mangaierea ta asupra mea. Problemele ma apasa si tristetea ma inconjoara in lumea in care traiesc. Oamenii ma judeca si chiar daca cer un sfat unui om sunt privit cu ochii tulburi.

Poti spune orice cu cuvintele tale care iti vor deschide sufletul catre iubirea lui Iisus. Important este sa simti momentul in care sti ca te asculta si ca te mangaie.

Varsa-ti off-ul in rugaciune catre Iisus Hristos, cel care ne-a dat suflarea vietii si sigur vei simtii ca nu esti singur.

Daca doresti ajutor din partea oamenilor, scrie aici, esti anonim si nimeni nu va sti cine esti pentru a te arata cu degetul sau a te critica.

Rautatea ne-a inrait pe multi dintre noi dar inca mai sunt oameni care te pot asculta si te pot sfatui.

Nu lasa sa iti invadeze sufletul comentariile negative sau parerile de rau ale altora pentru tine, ia numai ce e bine si pozitiv de la oameni, lasand raul sa dispara asa cum a aparut.

Daca te simti pregatit sa vorbesti si cu oamenii despre ceea ce te apasa, descarca-te, eu unul te voi asculta si voi face tot posibilul sa iti dau cel mai cald sfat.