| MtfkRebekah a întrebat:

Deci ieri m-am imbracat cu o pereche de pantaloni scurti si am putut vedea ce fel de celulita pot avea. :o Doamne, deci m-am ingrozit. Si nu, nu e genul ala de reactie "vai ce grasa sunt, da am 15 kg cu frigiderul in brate". Nu. Pana si mama mi-a dat dreptate si ea e cea care ma indoapa :")). Sunt o fire foarte pofticioasa de fel si probabil de aia imi vine greu sa ma si abtin de la atatea chestii. Grasa nu sunt, am 1, 67 si 53 kg, relativ stau ok la capitolul asta, dar am binecunoscuta burticaaa -.- sunculitaaa cara nu imi da pace si bulanele cu probleme. Vreo idee? Am inceput sa fac fel de fel de exercitii de fitness, aerobic si care mai de care de pe youtube, dar vreun alt sfat, care sa aiba efectul mai rapid de 5-6 luni. big grin Multumesc frumos. Ofer funda si mii de multumiri celui/celei ce ma poate lamuri. big grin

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

In primul rand buna!
Daca zici ca tot te-ai apucat de facut exercitii, fa-le mult timp de acum incolo! Alt sfat care ti-l pot da este sa te duci la o sala in orasul tau de unde esti si sa-ti faci un abonament. Cu un regim alimentar ai sa reusesti sa obtii ce ti-ai propus si cam in toate salile mari e full de fete, aici faci cardio daca vrei sa dai jos kilograme, a da si stiu la ce te referi si la fete nu se vede bine chiar deloc acel strat de grasime la burta. Exercitii / cardio/ mananca sanatos si tine-te de treaba vor aparea si rezultatele mai devreme sau mai tarziu, sau daca nu te apuci de sala poti alerga pe stadion sau princ parc, ciau. Daca mai ai intrebari te astept sa mai scrii peace!

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ieși afară și aleargă până transpiri toată maioneza.
Căcaturile soft de fitness și aerobic sunt ca să te întreții, nu transformă vaca în gazelă.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iesi din "sala" de mese; iar din sala de fitnes treci la bazinul de inot. nu fiarele te vor auta sa slabesti si cred ca nu vrei sa ajungi ca un hipopotam. inotul si escalada sunt sporturile care te ajuta cel mai bine sa "slabesti" frumos si sa-ti faci o silueta placuta vederii. pitiponcii si pitipoancele recomanda SALA doar pentru ca-i in trend, nu pentru ca inteleg ei ceva din ce inseamna limentatie si miscare sanatoasa. BAFTA DEASA SI MULT SUCCES