| anonim_4396 a întrebat:

deci in primul rand vreau sa va spun ca am 1.88, iar problema mea este aceasta:Exista la scoala de soferi vreun barem de inlatime de exemplu daca ai doamne feri vreo 2 metri mai incapi in masina, mai poti da la permis.Mie asta mi-este problema daca mai cresc apropo am 17 peste 6 luni fac 18 deci ce spuneti cei care stiti sau nush, va rog sa ma ajutati.Anyway funda!

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Cei care au 2 m nu sunt multi, sunt cazuri mai putine, dar desigur ca poti face scoala si cu aceasta inaltime fara nicio problema, nu exista asa zisul 'barem de inaltime', iar tu ai acum 17 ani si 1.88 m inaltime, ceea ce inseamna ca nu vei mai creste foarte mult, dar asta depinde de organismul fiecaruia. Poti face linistit scoala, si multa bafta sa ai.
O viata frumoasa!
Peace!

1 răspuns: