| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU e urgent! Azi am mancat la amiaza paste cu ton si o salata iar acum mai spre seara in urma cu vreo 1h acu juma de ora am mai mancat niste cereale cu lapte ca mi s-a facut pofta si acum imi este rauu sad deci pastile nu prea am si nu vreau in general sa beau pastile. Imi e greata si chiar nu stiu ce sa fac... de fiecare data se termina: vomitand... va rog raspunsuri cat mai repede si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! I a un scobutil acesta este pentru fiere bilă ca sa i ti treacă răul, nu m ai vomita ca fortezi stomacul si intestinele rău de tot, ai mincat cu poftă si ti s a aplecat, acum i a astea si vezi ca o sa te lase durera, ce varsta ai? Esti fată? Seara bună.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fata, da. Merci de raspuns problema e ca nu sunt in tara iar farmaciile aici sunt inchise

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci chiar că e nasol. Multa sanatate si numai bine. Poate ca nu va fi nevoie sa vomiti, poate i ti trece altfel, eventual prin scaun la wc.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-a mai trecut parca. Pur si splu ma simt de parca am febra si ma tem ca nu o sa pot adormi sad merci mult pentru raspuns!

| aXy99 a răspuns:

Ia un metoclopramid sau un no-spa.

| Voidwithin a răspuns:

Intoleranta la lactoza?

| anonim_4396 explică (pentru Voidwithin):

Nope. Merci de raspuns, mi-a trecut pana azi parca...pur si simplu sunt mai sensibila dar nu stiu cum sa spun: azi mananc cereale si nu imi e nimic iar maine mananc cereale mai putine si imi e rau. Aceleasi cereale, acelasi lapte... sau pur si simplu mananc cina si dupa ce ma ridic de la masa pur si simplu mi se face rau. Si asta nu se intampla in fiecare zi dar o data pe saptamana cred.si parca nu exagerez. Pastile nu prea vreau sa iau ca nu e ok sa beau asa multe. O sa incerc sa imi fac o programare la medic ca vreau sa stiu ce naiba am.

| KoJoXMgoD a răspuns:

Vomita pana nu mai iti este rau.

| anonim_4396 explică (pentru KoJoXMgoD):

Pai de fiecare data vomit si imi fac rau la stomac! mersi oricum de raspuns.