| psvita12345 a întrebat:

Eu nu fumez, dar parca as vrea sa încerc sa vad cum e si as vrea sa stiu ce simți atunci cand nu fumezi, adică de ce este asa de greu sa te lași de fumat?

6 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Fumatul nu devine un viciu asa usor poti fum o tigare doua trei 100 atata timp cat nu fumezi in fiecare zi si iti devine obicei nu se intampla nimic, eu m-am apucat anul asta de fumat si fumez rare ori cand sunt stresat, suparat, depresiv etc, ma ajuta, ma calmeaza, ma fce sa imi linistesc gandurile (poate fi doar efectul placebo ( adica doar sa dea impresia ), oricum cum spun si restul oamenilor ai doar o viata incearca tot ce e posibil in limita bunului simt.

| DyNo a răspuns:

O data ce devii dependent este doarte greu sa te lasi te fumat... Totusi, daca fumezi doar o tigara, doua doar pentru curiozitate nu este absolut nimic rau sau gresit, din contra, iti recomand sa incerci pentru a vedea cum e, doar ai grija sa te opresti la prima tigara, pentru a nu deveni dependent. Doar ai grija eventual sa nu te prinda parintii

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu sti pe ce sa dai bani ca prostul si vrei sa te apuci de fumat? Bravo.

| KeepitLondon a răspuns:

Incearca,in viata merita sa incerci aproape orice dar cu limita!

| krewooo a răspuns:

Devine un viciu. o sa simti nevoia unei tigari, exact ca si cand simti ca iti e sete si ai nevoie de apa. Din curiozitate, multa lume incearca, dar nu uita ca te omoara. Crede-ma ca si eu personal am vrut sa ma apuc, in momente grele. ( gen cand am picat orasul, si nimeni nu imi era alaturi. ). Dar nu merita. Sanatate, ca-i mai buna decat toate!

| MateiMihai1 a răspuns:

Trebuie sa fumezi multi timp si des sau sa-ti fixezi in creier acest tic. nu devii dependent asa usor, trebuie sa fumezi in fiecare zi si iti devine un obicei