| Turculeţ_Roxana_1992 a întrebat:

Eu si prietena mea ne cunoastem din septembrie 2013 si inca de atunci am devenit cele mai bune prietene. Ea are un iubit de care s-a despartit, dar s-au impacat acu cateva zile nu mi-a spus ca s-au impacat, dar am aflat. Eu nu il prea plac pe acest baiat, nu doar ca e cu 8 ani mai mare ca ea dar deoarece atunci cand s-au despartit el a amenintat-o pe ea si pe mine. Ce ar trebui sa fac? Sa o pun sa aleaga intre mine si el mi-e frica. deoarece ma tem ca il va alege pe el. Sau ar trebui sa renunt la ea? happy

3 răspunsuri:
| Ritsuko a răspuns:

Nu ar trebui sa renunti la o prietena din cauza iubitului ei.Ar insemna ca nu i-ai fost prietena cu adevarat.Ar trebui sa o susti si sa-i zici sa-ti spuna cand se intampla ceva.

| Saskesai a răspuns:

Eu zic sa nu renunti la prietena ta, prietenii adevarati nu gasesti oriunde. Spune-i ce s-a intamplat cand s-au despartit ( ca va amenintat), spune-i ca ii va fi o viata grea alaturi de el ( gasesti tu niste motive) spune-i ca nu-l merita si ca baieti sunt peste tot. Sper ca te-am ajutat laughing

| Lucy27 a răspuns:

In niciun caz sa nu renunti la ea. Daca tu o consideri o prietena foarte buna atunci nu o pune sa aleaga pentru ca se va simti foarte prost(stiu din propria experienta). Spune-i ca ai aflat de relatia lor si incearca sa o faci sa inteleaga ca acel baiat nu e potrivit pentru ea si ca s-ar putea sa ii faca rau intr-o zi. Spune-i ca ii vrei doar binele si daca nu o sa te asculte nu te supara pe ea, incearca sa ai grija de ea si ajut-o sa ia deciziile corecte.
Sper ca te-am ajutat :* :*