| Ion_Bunea_1968 a întrebat:

fiica mea nu vrea sa vorbeasca cu mine despre iubitii si eu stiu ca are unul dar nu vrea sa imi zica nici cum il cheama, sunt ingrijorata!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ion este "ingrijorata" acum? Cam tarziu!

| Fatamuntilor a răspuns:

Castiga-i increderea si nu o forta!
DACA fata are incredere in tine, iti va spune.

| Radu284 a răspuns:

De ce esti ingrijorata? Cati ani are fata? Cum te comporti cu ea? O critici des, ii pui restrictii, etc?

| pietrean a răspuns:

Presupunand ca a postat mama aceasta intrebare,pe contul cu numele tatalui, o sa ma adresez, doamnei.
Incearca sa fiti mai apropiate, orice varsta ar avea. Daca are o varsta mai mica, 15-17 ani,cred ca este mai greu sa afli cate ceva,deoarece copii din ziua de azi,sunt,mai inchisi in ei,nu vor ca sa fie "dadaciti"de parinti.Ei cred ca au o independenta,dar de multe ori prost inteleasa.
Poti, eventual,cand aveti o zi onomastica, o sarbatoare oarecare, sa-i spui ficei, ca poate sa-l aduca si pe prietenul ei, ca sa fiti cu totii la masa.Si asa, poti sa-l cunosti,cum se comporta si in mediul vostru,al adultilor.
Cu cat o sa insisti,sa-ti spuna ceva despre el si daca ea nu vrea,nu o sa scoti nimic de la ea. Daca mai are si o fire independenta,va cauta sa-ti faca totul impotriva.
Nu ar trebui sa disperi,deoarece,daca in familia ta toate sunt cat de cat in regula(stii vorba cu "ceea ce vezi,asta faci"),exemplul vostru ar trebui sa fie cel urmat, din inertie.
Bine ai venit in "clanul" celor mai invarsta! Putini, dar de clasa, chiar unii ne-am facut si prieteni, printre acestia.

| FaraSareDoi a răspuns:

Poate nu vorbiți de obicei deschis. Tu te aștepța ca fiică-ta să se deschidă acum în fața ta, cu toate că până acum nu vorbeați?!
Ai încredere în ea...