| puffy15 a întrebat:

Imi place mult un baiat cu care nu am vorbit niciodata si as vrea sa-l cunosc!
Numai ca nu stiu cum sa vorbesc cu el sau ce sa vorbesc cu el,mai exact cum sa incep o conversatie,in asa fel incat totul sa fie OK si sa nu zica ca ma dau la el! Please, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| ErickEmil a răspuns:

Avand in vedere ca sunt baiat stiu ce iar place unui baiat sa vorbeasca:
1:Incepi cu o salutare subtila de gen "salut" sau "buna" dar nu prea subtila sa nu fie "ceau"
2:Incepi o conversatie spunand-uti numele de gen "salut/buna ma cheama X"
3:Incearca sa auzi despre ce vorbeste el cu prietenii si da-i impresia ca esti genul lui! Ex: Daca auzi ca ii place football-ul tu ii spui ceva de genu "Nu as vrea sa ma bag in discutie dar ati vazut ca a castigat echipa X la meciul Y de ieri."
4big grinaca iti spune "Tu esti cu din astea?"
Tu pur si simplu raspunzi "Pai da... este genul meu si chiar ma pasioneaza" el sigur va fi atras de asta
5:Nu iti fa grij ca baietiilor le plac cand o fata se da la ei.
6:Sper ca te-am ajutat si bafta! xD

Răspuns utilizator avertizat