| DanteR a întrebat:

in copilarie eu si o prietena foarte apropiata...mai mica cu 3 ani ca mine, ne iubeam mai ceva ca-n filme. intre 6-12 ani (varsta mea) dar de la varsta de 14 ani si pana acum, la 19 (asta-i varsta mea) doar ne salutam deoarece nu prea am mai avut timp sa ne intalnim din cauza scolilor si examenelor.
va rog sa ma ajutati si pe mine sa o recuceresc, sa intru cumva in inima ei, sa putem fi ca pe vremuri!
dau si 999999999999999999999999999999999999999999999999 funde daca este nevoie (pun intrebari aiurea si dau funde la cei ce ma ajuta in problema asta)
ce pot sa fac sa reintru in vorba cu ea, in viata ei, sa stam mereu impreuna?

Răspuns Câştigător
| emolica42 a răspuns:

Sun-o; vorbeste cu ea; fa-i un cadou de prietenie si incearca sa-ti eliberezi putin programul pentru a va mai intalni incearca sa vorbesti cu ea pe retele de socializare iar, poate nu maine nici poimaine dar intr-o luna nu cred ca va mai exista o problema! ajut-o cu scoala de vreme ce esti mai mare ca ea si spune-i sa te sune cand are vreo nelamurire; invit-o daca poti la petreceri sau alte evenimente cu tine si prietenii tai (mai mari) si spune-i sa-si aduca si ea gascawinking sunt sute de solutii acum u decizi pe care sa le folosesti de vreme ce numai tu cunosti toate micile detalii ( nu cred ca bine ar fi sa-i spui ce simti ci sa te imrietenesti sin nou cu ea si abia dupa)

| DanteR explică (pentru emolica42):

Iti multumesc mult si...scuze ca am raspuns asa tarziu, iti voi urma sfatul. Daca va functiona, iti voi ramane dator si in caz ca doresti sa vorbim despre anime-uri, adauga id-ul meu battlecampus@yahoo.com, deoarece am observat ca ai o poza anime si eu sunt oarecum bunicel la ele big grin
Sper sa ramanem prieteni buni happy
O zi buna!

5 răspunsuri:
| LexieD a răspuns:

Arata-i ca inca o mai iubesti,ca tii la ea,ca vrei sa fii din nou cu ea.
I-ati o zi libera si mergeti impreuna in oras,in parc, si spune-i ce simti happy
Fa-ti mai mult timp pentru ea, probabil ca se simte abandonata.

| Banannie a răspuns:

Pai poti ca atunci cand va intalniti pe strada dupa ce va salutati sa o intrebi ce a mai facut, cum e la liceu, chestii din astea si apoi s-o inviti sa faceti cativa pasi prin imprejurimi. In caz ca accepta amintiti-va de copilarie si o sa vezi ca o sa va reimprieteniti. Cel putin eu asa cred. Bafta!

| asdfghjkl24 a răspuns:

Zi ce simti

| Emanuelaa a răspuns:

Poei...iesi cu ea la o inghetata si zii ca o placiwinking