| andraxs a întrebat:

In noiembrie o sa am 16 ani si nu mi-a venit menstruatia. Toate fetele din clasa au deja.
Mamei i-a venit la 15 ani. Mi-e rusine sa merg la doctor.
Ce sa fac? E un motiv de ingrijorare?
Astept raspunsuri, dau funda.
Mersi happy

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Nu știu sigur dacă e motiv de îngrijorare sau nu. Eu cred că ar trebui totuși să mergi la medic și să-i spui problema ta, doar n-o să te controleze,, acolo". Și mătușii mele i-a venit mentruația tot pe la 16 ani, și e o femeie foarte sănătoasă, nu are nimic. De asta îți spun, nu știu dacă e o problemă chiar atât de mare. Dar ca să nu îți bag prostii în cap sau ceva având în vedere că nu am mai fost în situația ta, îți propun să mergi la medic.
Apropo, și eu fac 16 ani tot în noiembriehappy
Pe cât ești născută?

| andraxs explică (pentru MeForeverAlone):

Cred ca o sa astept sa treaca vára si sa implinesc 16 apoi ma duc la un medic. Mersihappy
16 noiembrie. Tu?

| MeForeverAlone a răspuns (pentru andraxs):

Wow, 16 noiembrie și faci 16 ani.
Eu sunt născută pe 2 cu 14 zile mai mare happy

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Draga mea, trebuia sa iti vina deja.Mie mi-a venit la 9 ani.
Eu zic sa mergi la un doctor. Pana la urma o sa iti vina si tie. Nu se poate altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor și lasă rușinile și prostiile astea. Ia-o pe maică-ta ca însoțitoare dacă vrei mai multă siguranță.