| AnaisC a întrebat:

Intrebarea mea (mai bine spus "rugamintea") se refera la unul dintre cele doua examene auto- la Traseu. In aprox. 2 saptamani urmeaza sa finalizez orele de practica la scoala de soferi si, din cate am inteles, dureaza cam o luna pana voi fi programata pentru a sustine traseul (deci, Decembrie). As avea cateva intrebari pentru cei care au sustinut/trecut acest examen, daca ati putea sa imi impartasiti putin din experienta voastra. In primul rand- este termenul de o luna "batut in cuie" sau pot fi programata si putin mai devereme? Stiu ca durata medie a examinarii ar fi undeva la 30 min. in care vom face si anumite manevre (garare/plecare din rampa/parcare laterala etc.); pe voi ce manevre din acestea specifice v-a pus sa faceti? Si, in final, cei care ati dat traseul iarna in conditii meteo nefavorabile; cat de greu estimati ca v-a fost in comparatie cu cei care au sustinut in lunile mai calde? (tin sa mentionez ca primele 6 ore le-am facut pe ploaie torentiala -- asadar, daca vizibilitatea prin zapada este oarecum similara cu cea prin ploaie m-am scos, mai ramane doar problema carosabilului). Multumesc de raspunsuri, orice alte detalii suplimentare imi sunt de ajutor happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Programarea la examen se face depinzand de cati cursanti se inscriu la examen in fiecare saptamana, ori de programul de examinare saptamanala, ori lunara a sectiei de politie din orasul respectiv.
Mergi in orasul tau, la sectia de circulatie de acolo si intereseaza-te!