| mary2001mary a întrebat:

Buna TPU... iubitul meu imi spune sa ma maturizez..de ce imi spune asta? cum ma maturizez mai repede?
cel mai bun raspuns primeste fundita!

Răspuns Câştigător
| Biencutza2001 a răspuns:

Intrebarea ta chiar m-a miscat. A trebuit sa ma gandesc ceva timp pana am gasit un raspuns bun.
matur= Ajuns la o vîrstă cînd dezvoltarea fizică și mai ales cea intelectuală sînt depline; cu judecată, cu experiență.
Din definitia dex-ului se desprinde ideea ca numai dupa o lunga perioada de timp, cand trupul si mintea trec prin toate fazele si experientele necesare, persoana in cauza ajunge la ratiunea si judeca deplina. Si consider ca tu nu ai varsta corespunzatoare pentru a te ingrijora (cum nici eu nu o am). Asa ca, "maturizarea" pe care o cere iubitul tau este una gresita. Personalitatile noastre sunt unice si nu trebuie schimbate pentru placerile celor din jur. Chiar daca ai fi la 20, 30, 40 de ani poate ca tot nu vei ajunge la standardele lui. Poate ti-ar trebui o viata de om sa-l satisfaci sau doar 2 minute. Poate ca tu esti deja destul de serioasa, doar ca el nu vede asta. Atata timp cat te simti bine in pielea ta si nu vrei sa faci nici o schimbare, ramai ceea ce esti. Oamenii pe care ii ai in viata sunt imagini ale caracterului tau. Cu alte cuvinte, tu atragi persoanele de aceeasi personalitate cu a ta. Daca esti multumita asa, nu schimba nimic si explica-i asta. Daca te iubeste, va intelege si chiar poate isi va schimba parerea. Tine de tine sa prezinti cu seriozitate situatia (daca te-a deranjat) si sa ai argumente puternice care sa iti justifice personalitatea, care sigur e una foarte frumoasa (imi dau seama dupa cum ai formulat intrebarea).
P.S. Sper ca am fost destul de clara. Succes in continuare si fa ceea ce simti! Tu esti singura care poate lua decizia corecta! Te pup!

| krazzy a răspuns (pentru Biencutza2001):

Rasp si la ultima mea intrebare te rog happy

2 răspunsuri:
| escapegoatxd a răspuns:

Intai vreau sa-ti spun ca genul asta de intrebari chiar imi freaca nervii putin, chiar daca nu te intereseaza. Bun acum sa-ti dau advice-ul meu:

- Maturizarea tine de personalitate fiecaruia, daca ai o personalitate mai copilaroasa si distrata nu este nici o problema, asta esti tu.
- Ar trebuii sa-ti pui intrebari despre iubitul tau. Eu daca mi-as alege o fata nu as vrea sa se schimbe, pentru c-o plac asa cum e. Dar fiecare cu caracterul sau.

Deci ca sa fie clar, maturitatea vine cu timpul, nu o obtii la fel ca archivementurile de pe steam. Salut!