| anonim_4396 a întrebat:

Poimaine trebuie sa ma intalnesc cu o fata care am vb cu ea pe facebook si pe care o plac. Este primul contact vizual dintre noi. Imi e frica cel mai mult de primul contact vizual, incep sa tremur si sa imi transpire mana si uit vorbele, pur si simplu nu stiu ce sa spun cand o vad prima data, cum sa reactionez. Imie frica ca o sa creada ca sunt cam fraier sad

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Îi explici că te emoționezi când este lângă tine, o să înțeleagă. Trebuie să ai încredere în tine, nu trebuie să îți faci griji că te faci de râs sau altceva. Important este să te simți cât mai comod și să comunicați. Indiferent dacă se face liniște, pune-i niște întrebări și să te porți frumos. Numai bine!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Stai linistit. Asa se simt cu totii. Atunci cand o sa aveti primul contact vizual o sa fie mai greu, atat. Dupa totul o sa decurga de la sine.
O sa incepeti sa vorbiti si o sa se mai destinda atmosfera.
Pur si simplu gandeste-te ca este doar o fata. Fetele nu mananca baietii... fii tu insuti, este cel mai important lucru intrucat banuiesc ca de aceea v-ati intalnit pentru a va cunoaste mai bine.
Succes! Repet, fii tu insuti si tine minte ca probabil si ea are mari emotii. Spune-i ceva de genul "Buna, imi pare bine ca ne-am putut intalni in sfarsit."
Si daca nu stii ce subiect de discutie sa abordezi atunci intreab-o ceva despre ea dar nu ceva ciudat. (Fetelor le place sa vorbeasca despre ele)
Nu aborda subiecte ciudate sau care te privesc doar pe tine si totul o sa fie bine.
Bafta!

-Blytz-