| Elle20ro a întrebat:

Sa va spun povestea mea.
Eu sunt o fata de 14 ani. Am putini prieteni apropiati. Majoritatea lor sunt clase mai mici decat mine.
Eu am avut acum un an o prietena foarte buna cu care m-am certat pe un baiat, dupa cateva luni ne-am impacat dar acum doua saptamani ne-am certat iar. Prietena mea cea mai buna este cu 2 ani mai mica decat mine si ne cunoastem de cand ea avea 2 ani. Anul trecut in toamna eu am fost cu un baiat mai mic cu un an o saptamana. Dupa ce m-am despartit de el am fost certati vreo luna iar dupa am devenit prieteni. Pana acum 2 saptamani cand m-am certat cu acea fosta cea mai buna prietena el imi era foarte apropiat si ne intelegeam perfect. M-am certat cu fata asta mai mult pentru baiatul acesta, pentru ca el m-a pus sa aleg intre ei 2 si l-am ales pe el. Am inceput sa ma cert cu el. vroia sa ii dovedesc ca ii sunt prietena si ca ii pot fi aproape ( pentru ca eu ii eram aproape doar prin vorbe pe mess/facebook iar fata in fata de abia buna ne ziceam ) si nu am stiut cum sa fac asta si mi-a dat atatea sanse iar eu la toate am dat cu piciorul. Acum el e foarte suparat pe mine si nu vrea sa mai auda de mine. m-a blocat pe facebook, pe mess mi-a dat ignore iar la telefon nu imi raspunde. La scoala imi e rusine sa vorbesc cu el pentru ca am niste colegi nesuferiti si incep sa spuna lucruri care nu sunt adevarate. Acum fosta cea mai buna prietena a mea ma inlocuieste pe mine, il ia in brate, ii este alaturi ( ei sunt colegi de clasa ). Nu stiu ce sa fac. Plang intr-una. nu pot sa ma mai concentrez la nimic.
Va rog da-ti-mi niste sfaturi. spune-ti-mi cum as putea sa ma impac iar cu el? Cum pot sa ii dovedesc ca ii sunt alaturi si ca tin la el foarte foarte mult? Va rog, ajuta-ti-ma. Dau FUNDA celui mai rapid si folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| doreal a răspuns:

El este un simplu magar, dupa ce ti-ai lasat prietena ta cea mai buna sau ce prietena o mai fi si aia, acum nici nu te mai baga in seama. Serios? Plangi pentru un nimic. In locul tau as trece pe langa ei zambindu-le superior cu alti prieteni pe langa mine. Simplu si la subiect. Ai si tu partea ta de vina, dar neh ti-a placut de el, ai avut incredere in el ceea ce nu prea trebuia si asa s-a ajuns aici.

2 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Sinucidete! La 14 ani atata drama...laughing)

| Elle20ro explică (pentru Georgemy2):

Stii ceva, daca comentezi numai ca sa te afli in treaba mai bine taci si vezi-ti de viata tawinking.