| Maria_Carmen_1999_REVF a întrebat:

Buna tpu.Sa va spun povestea mea.
Sunt cu un baiat de 10 luni de zile eu sunt romanca el e tigan si parintii mei nu sunt de acord cu toate ca noi ne iubim.Ca sa nu ne despartim niciodata si ca parintii mei sa aprobe relatia am decis sa raman gravida.Pe 5 octombrie am ramas.Stam in Spania, el lucra la cules masline pana cand pe 27 octombrie mi-a zis ca pleaca in Romania pentru a face revelionul cu sora lui si familia de acolo.Asa a fost pe 28 noaptea a plecat, mi-a zis ca dupa revelion se va intoarce la mine si la bebelusul nostru.Azi am vorbit cu sora lui si am intrebat-o daca i-a zis parinti ei ceva "adica daca se mai intorc in Spania" ea mi-a zis ca da..ca se vor intoarce in septembrie 2015 cand incep iar maslinele. Acuma prietenul meu e pe autobuz spre Romania si nu are baterie la tlf ca sa putem vorbi si sa-l pot intreba.El mia jurat ca dupa revelion se intoarce si o sa ne mutam impreuna, dar sora lui mi-a zis chestia aia.Ce sa fac? pe cine sa cred? nu vreau sa ramana acolo si eu sa cresc copilul singura aici.Va rog fara jigniri am putina nevoie de ajutorul vostru sad

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Eu zic sa ai incredere in ce ti-a promis el. Probabil ca nu a avut timp sa le spuna celor din familie despre situatia ta actuala si planurile voastre.
Deocamdata nu poti decat sa astepti si sa speri ca se va tine de cuvant.

| Maria_Carmen_1999_REVF explică (pentru anad):

Multumesc pentru raspuns.Mi-ai fost de mare ajutor.Asa o sa fac

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

A plecat cu 2 luni inainte sa petreaca revelionul?

| William a răspuns (pentru Radu284):

Spania e departe.

| Maria_Carmen_1999_REVF explică (pentru Radu284):

Da, din cauza unor probleme familiare :S

| Radu284 a răspuns (pentru Maria_Carmen_1999_REVF):

Da, dar atunci nu a pelcat pentru a petrece revelionul, a plecat, in cel mai bun caz, pentru a rezolva niste probleme de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o pe sora lui. Încearcă să te linişteşti şi aşteaptă să ajungă la tine. Discutaţi, iar dacă e adevărat ce a zis sora, fă-l să realizeze că ţi-e greu să creşti de una singură copilaşul şi ai nevoie de sprijin material, nu spiritual. happy

| dani2404 a răspuns:

Cred ca e o gluma, cine naiba pleaca pe 27 octombrie sa sarbatoreasca anul nou.