| alalaltbx a întrebat:

simt ca nu mai am prieteni, vreau sa fiu mai libera, nici familia nu ma mai intelege, parca sunt tradata din ambele parti. Nu stiu ce sa mai fac, stau izolata si plang. Ma simt singura! Ce pot sa fac? M-am saturat sa ma foloseasca "prietenii" si sa nu ma inteleaga familia (mama, tata)
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Nu mai fii atat de pesimista.E clar ca acum treci printr-o faza depresiva dar nu dispera.Parintii tai te vor sprijini mereu si te vor iubi neconditionat. Daca nu te poti baza pe prieteni(un prieten adevarat e mai bun decat o duzina de amici falsi) bazeaza-te pe familie. Vorbeste cu ei si spune-le tot ce te macina.Bafta!

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Nu esti singura in situatia asta. Gaseste o persoana in care poti avea incredere si care te poate asculta atunci cand ai ceva de spus. E greu, cu greu gasesti asa persoane.
Si eu am fost asa, si poate ca uneori sunt... mai ales daca esti si mai "bleaga" si pui la suflet orice. Familia uneori te intelege, alteori nu, stiu cum e, te inteleg perfect, dar cel putin mama ta ar trebui sa stie ce te supara, ce te doare. Eu si acum imi amintesc cum am inceput sa plang in fata mamei si sa tip " ma foloseste asta, si eu plang ca proasta". Normal ca m-a calmat si m-a inteles. Fa acelasi lucru, spune- i ce simti, ca te simti singura si uneori nu esti inteleasa. E mai bine acum, pe parcurs se acumuleaza. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, poti sa imi spui mie ce te supara. Sunt o straina, nu te cunosc, te poti deschide in fata mea.

| alalaltbx explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Id : alyna_valentyna_2000@yahoo.com

| milkaCappuccinca a răspuns:

Cred ca cu totii am trecut prin astfel de momente, si cum spune si Diabolik94 e doar o perioada mai proasta in care ai impresia ca toate-s impotriva ta, dar o sa vezi ca cind vei trece peste lucrurile vor reveni la normal. Trebuie doar rabdare! Iar daca tot te simti in momentele astea abandonata de toti, incearca sa socializezi mai mult pe site-urile astea, pentru ca cu siguranta exista cineva care este dispus sa te asculte. Cum citisem odata undeva: uneori avem nevoie de un strain caruia sa ii povestim ce avem pe suflet fara nici o retinere!winking :*

| alalaltbx explică (pentru milkaCappuccinca):

Ai dreptatee, multumesc mult