| pikapikaaa a întrebat:

sper din tot sufletul sa luati in serios problema mea
Deci, sunt din Vaslui, am 14 ani si nu am prieteni toti sunt falsi ori toti au "grupulete" ori nu au timp de nimic(iar cei care au grupulete sunt golani) am incercat sa caut o prietena cea mai buna dar nu gasesc sad nici macar prieteni adevarati, nu stiu ce sa ma fac, eu sincer am nevoie de o prietena care sa imi fie alaturi mereu, sa ma ajute cand am nevoie la fel si eu. Daca aveti sfaturi sa imi dati in legatura cu acest subiect astept cu mare nevoie, mentionez ca sunt intr-un cartier lipsit de copii de varsta mea insa eu sunt o fire amuzanta, iubareata, nu sunt egoista, nu sunt invidioasa, nu vorbesc de rau pe nimeni...imi doresc macar o prietena ADEVARATA va rog sa ma ajutati sad Dau funda
No hate.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pana sa-ti gasesti o prietena adevarata e ok sa iesi si cu grupurile alea cu oameni nu prea ok. Asa macar ajungi sa cunosti fel de fel de oameni si pana la urma si de cei de care ai nevoie langa tine.

| Nemessys a răspuns:

Hm. ce coicidenta si eu stau in acelasi oras si am cam fix aceeasi problema. Multi s-au dat dupa tigari, bautura si comportament din ce in ce mai violent si greu de suportat. Ma rog asta poate nu te intereseaza + ca stii deja. Sfatul meu pentru tine ar fi sa incerci sa-ti faci prieteni de la scoala. Sau poate de pe retele de socializare sau afara. Ideea e ca trebuie sa cauti ca sa gasesti ceva anume. Rareori ajunge ce ai vrut tu, la tine fara sa cauti. Oricum gasirea unei astfel de persoane e foarte mica, mai ales in acest oras si in aceasta tara dar nu si imposibila. Iti urez mult succes.

| pikapikaaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Chiar ca e o coincidenta, am crezut ca sunt doar eu cam cu aceeasi problema...Imi place ceea ce mi-ai transmis, multumesc mult, pari o persoana intelegatoare si sper sa ne cunoastem daca ai dori si tu! happy Si voi incerca sa iti urmez sfatul.

| Nemessys a răspuns (pentru pikapikaaaa):

Uita-te pe privat la mesaje.

| pikapikaaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Chiar ca e o coincidenta, am crezut ca sunt doar eu cam cu aceeasi problema.Imi place ceea ce mi-ai transmis, multumesc mult, pari o persoana intelegatoare sper sa ne cunoastem daca esti de acord!

| pikapikaaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Nu pot sa trimit mesaje, da-mi tu numele tau.

| pikapikaaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Nu imi permite sa trimit mesaje, nu stiu de ce.

| pikapikkaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Sunt tot eu, nu pot sa trimit mesaje pentru ca sunt junior. Astept sa imi spui tu numele tau sau imi trimit link.

| pikapikkaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Nu merge sa raspund la mesaje, imi poti spune tu numele tau in privat si iti voi da cerere.

| Nemessys a răspuns (pentru pikapikkaaa):

Lasa-mi tu link aici si dupa ce-ti trimit cere poti sa-l stergi repede

| Nemessys a răspuns (pentru pikapikkaaa):

Nvm. ti-am trimis pe contul cu 3 de a.

| pikapikkaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Contul pe care am pus intrebarea nu merge sa ma conectez...stiu sunt complicata, se poate sa imi trimit pe acesta?

| pikapikkaaa a răspuns (pentru Nemessys):

Scuze daca te aglomerez, astept mesaj pe acest cont, deoarece primul pe care am pus intrebarea nu mai merge sa ma conectez.

| Nemessys a răspuns (pentru pikapikkaaa):

Pai. e acelasi cont... gen unul e cu 4 de a iar altul e cu 3 de a. Eu ti-am trimis pe ala cu 3 (pe asta de mai sus, daca nu ma insel)