| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri de prietenie, dragoste, versuri preferate, citate, poezii. happy Orice v-a placut din orice text. Dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
| Cookie_3999 a răspuns:

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M. mi-e dor de tine! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… straight face"

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria! Sunt la spital! m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta………. iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare…. te stiu din cartile de basme si povesti…. cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim…. ca nu stim ce este DRAGOSTEA…. dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine. Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate. Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

Fundaaa?batting eyelashes

31 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Statusuri si citate:

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! 8->

Aud v0cea de deasupra mea. Spunându. mi că nu eşti bun pentru mine. Dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.`

Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine. Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai

Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu

mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

Fiecare poveste are un sfarsit Dar In viata Fiecare sfarsit are un nou inceput:x

Si realizez ca pot Sa uit tot Ca si cum n-ar fi existat deloc.Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri

O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU e simplu!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Simpla in cel mai complex mod, Timida cu un tupeu fantastic, Energica intr-o lene notorie, Zapacita la cel mai serios mod, Pesimista in cel mai optimist mod posibil rea, dar totusi buna

Sunt Simpla Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau

in spatele aspectului fizic poti gasi multe si poti fi surprins

El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. Ti. a promis stiu! Te. a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

T-tandru, E-esential, I-irezistibil, U-unic, B-bland, E-etern, S-scump, C-curajos.Asa poti fii doar tu

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste

Am pus suflet in cateva momente De azi spun STOP Sentimente Deci din nou cum am fSt fata buna nare rost

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, ci punct :x

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste, Unde trebuia sa ofer indiferentSa!"

si dac suferi din dragoste filmuletzul asta(mai exact versurile) sunt speciale : http://www.youtube.com/watch?v=SYoMaz0dMfg&feature=player_embedded

| lavynika a răspuns:

Situ-l asta este extraordinar.Incerca-l:http://sweety-things.weebly.com/...:*

| Bella12 a răspuns:

Spune-i STOP cand te streseaza. Explica`i k exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i PA si se calmeaza!

| Dobitoc a răspuns:

Cauta mai multe aici: www.statusuri.ro

| deNnisH`A>* a răspuns:

Urasc fii ca tine care n`au pic de rusine, care se cred pui de smecher ca ma`njura p mine.`aloo`, nu rezolvii nimic, injuri fara rost, injur`o p ma`ta ca te-a crescut prost [by nane*]

| TeREe a răspuns:

Tu pentru mine esti soarele in noapte
Esti precum oceanul in pustiu,
Esti aproape dar si departe
Si devreme si tirziu…
Sper ca de fiecare data cand vei citii aceste sper sa iti paca:d

| Bitzzzz a răspuns:

Pentru mery.eu cred cu te insala.stiu km e sa treci prin asta...mai bine las-o balta

| Symona_8970 a răspuns:

Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

| MissBee_9661 a răspuns:

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor! Extraordinar, este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facut-o niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

:*

| gfy a răspuns:

Buna, aici poti gasi cateva: http://citatulzilei.com

| buanna a răspuns:

Dragostea e ca un munte, pe care il urci razand, si il cobori plangand

| buanna a răspuns:

Lacrimi uscate
Amintiri aruncate
Sentimente pierdute
Vorbe uita-te
Sentimente pierdute
sunt lucruri ce raman in urma unei povesti de iubire

| buanna a răspuns:

Dragostea nu are nevoie de cuvinte insa cuvintele au intotdeauna nevoie de dragoste
Desi se spune ca iubirea nu are intotdeauna nevoie de cuvinte, in multe dintre cazuri are. Uneori cuvintele pot reprezenta o lume intreaga. Multe persoane au nevoie intr-o relatie de confirmarea iubirii pe cale verbala. Un simplu "te iubesc" spus in graba si de complezenta este insa prea putin ca sa fie suficient. Multe persoane au nevoie sa auda un "multumesc pentru ca ai facut acest lucru pentru mine", au nevoie de apreciere, de incurajare, de cuvinte de aprobare si de sprijin. Au nevoie sa auda cuvinte frumoase sau chiar complimente din partea partenerului pentru a se simti iubite si apreciate de catre acesta. Multe persoane se simt iubite atunci cand partenerul isi exprima aprecierea pe cale verbala, cand in acel cuplu exista o recunoastere verbala a contributiilor si a meritelor partenerului. Daca acesta este limbajul sentimentelor partenerului tau spune-i mai des: "multumesc pentru.", "apreciez ca.", "stiu ca am cel mai minunat partener din lume", etc., fa afirmatii pozitive cu privire la persoana sa si la ceea ce face, fa-l sa se simta important si sporeste-i increderea in sine si in tine. Te va iubi si mai mult. Te va face la randul sau sa te simti important.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

@Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

@Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

@Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

@Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,
Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

@Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

@Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

@Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

@Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

@N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

@Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

@Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

@''Doare sa plangi cu lacrimi amare,
Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''
te-am IUBIT PREA MULT.DESI NU MERITAI

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine... Dar incet, incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!

"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit

"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut

Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt

Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!

Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis

Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi...

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa. a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…]

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi

Mi'a zis mami odata, o vorba desteapta, printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te asteapta!

Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!

. Nu-mi da sfaturi, stiu sa gresesc si singura

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unul dntre statusirile mele preferate: Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "Sper sa iti placa.kiss

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| MihaelaStyles a răspuns:

I love you...
I like you...
I need you...
Ai vrea tu!

| KιddσχDєηιѕa a răspuns:

Te iubesc cu disperare si mereu te voi iubi, blestemat sa fie ce`l ce ne v-a despartii!

| NePtTuUn a răspuns:

Buna

| Malynutzsa a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| mery_5535 a răspuns:

Am si eu o problema.un baiat care eu il besc mult sta cu o fata si nu imi da pace de cand e cu aia am stat si eu cu el de cateva ori si de cate ori ma vede pe str ma ia in brate ma ia de mana si nu ma lasa in pace si i,.am sp de o mie de ori si el mia sp da te las da de unde ca nu e asa...nu ma lasa...si toate prietenele mele mi.ai sp ca ma iubeste dar pe aia nu o lasa ca vrea sa o ft si eu nu stiu ce sa fac sa il uit ca nu pot il iubesc mai mult ca viata mea

| mirabela98 a răspuns (pentru mery_5535):

In aceeasi situatie ca tine am fost si eu doar k fostul meu prieten acum nici nu ma mai baga in seama.deci dc nu te lasa in pace da e posibil sa te mai iubeasca...winking

| alina1 a răspuns:

1111-->haI nu pune botu esti coPil daca ti-am zis ca vin.o sa vin; x

| kamytauka a răspuns:

Esti un crin un trandafir esti mirosul cel mai fin si mai ai si o privire din care s_a nascut a mea iubite

| Remus_Larisa-andrea_1990 a răspuns:

Eu cu adevarat imi yubesc vitorul meu soti si el m< yubeste pe mine si eu pe el va pup

| Ktalynaaa a răspuns:

Sarutul tau este singurul meu motiv pentru. care ma trezesc dimineata,pentru. ca te iubesc enorm si fara tine viata mea ar fi trista fara bucuria de a mai trai,dar pentru. ca esti tu asta imi da putere sa fiu zi de zi cu zambetul pe buze, nu'mi ajung cuvintele sa-ti scriu cat de mult te iubesc, de acea vreau de acum sa-ti dovedesc.

Esti parfumul suav al crinilor albi ce inflooresc in sufletul meu patimas.Esti picatura de roua ce se oglindeste pe petala unui trandafir.Esti o raza de soare care ma cuprinde in bratele-i calde.Esti mireasma vintului de primavara ce-mi mingie parul.Esti lacrima ce aluneca pe obraz si se sparge in palma mea.Esti visul meu care ma tine treaza.Esti luna care ma priveste-n noapte.Esti o iluzie, durere, soapta.Traesti ca iubesti, asa esti tu si te iubesc asa cum esti.

Tu ai fost si vei fi iubirea mea.Din clipa-n care te-am vazut mi-am spus ca tu esti cel pe care il asteptam de mult timp.Am facut tot posibilul sa ajung la inima ta dar...se pare ca tu nu mai lasat cel putin la inceput.Atunci in minte mea totul era confuz``Oare chiar iubeam?``Dar oare ce inseamna sa iubesti? Era oare acel sentiment care te facea sa te simti de parca tu conduci intreaga lume,cred ca asta e pentru ca pentru prima data simt in al noualea cer dragostea ta.Te iubesc, te iubesc, Nu ma refuza.:X:X

| deea_5212 a răspuns:

Sincer te insala toi baieti sunt asa eu te avertizez dar tu faci ce vrei

| SolozorN a răspuns:

Te iubesc atat de mult iubirea mea :X :* cred ca e destul d bun laughing)

| CristinaPlange a răspuns:

A ierta-i uşor, a uita e greu. Aşa-s eu imi pare rău nu pot să uit numele tău :*[*******]