Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2731936intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Aug
SATI 216.716AFISARI
92.310VIZITE
80.719V. UNICI
7 Ianuarie 2012
Bia_6294 intreaba:

Buna TPU, statusuri noi; dragute, nu din alea pe care le gasesti mereu pe google, ceva mai originale daca se poate puppy dog eyes cele mai multe statusuri primesc funda!?!?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 33 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 33)
    > >|
  • 7 Ianuarie 2012 20:53
    Ronnix a răspuns:
    Acceseaza http://www.facebook.com/RonnixOnline.(Sectiunea Wall) Statusuri cat cuprinde...
  • 28 Aprilie 2012 09:47
    LarissaMouse a răspuns:
  • 12 Aprilie 2013 12:06
    a răspuns:
    Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate!

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!

34....
  • 5 Aprilie 2012 23:26
    Katherina6 a răspuns:
    Cred ca cel mai bine ar fi sati folosesti imaginatia si sa-ti faci propriile sts...sunt cele mai originale iar dca stai sa te gandesti putin nu e greu deloc... daca nu poate te pot ajuta cu siteu asta http://statusuripentruvoi.blogspot.com/
  • 10 Martie 2012 00:15
    puysor a răspuns:
    Peste douăzeci de ani vei fi dezamăgit din cauza lucrurilor pe care nu le-ai făcut, nu din cauza celor pe care le-ai făcut.

Și dacă frumusețea vine din interior, de ce prima dată te uiți la felul în care arată?

Prin câte am trecut am învăţat că puţine persoane te iubesc cu adevărat.

Şi toate visele se fac bucăţi când ai multiple personalităţi,când nu mai ştii deloc de capul tău, când nu distingi binele de rău.

Zici că nu e nimic important, dar dacă nu ar fi, nu te-ai mai gândi la EL.

Nu te urăsc pentru că ai plecat. Te urăsc pentru că ai plecat şi ai spus că nu vei face asta niciodată.

Nu contează că eşti femeie sau bărbat, la fel de rău doare cănd eşti inşelat

Ce rost are să mă țin eu de promisiuni dacă ceilalți uită de ale lor?

Atunci când mă dor gesturile tale,eu te fac să te doară atitudinea mea.

Şi dacă o mai iubeşti spune-i, caut-o. Acum sau niciodata!

Să-ţi investeşti încrederea fără s-aştepţi dobândă, fără să stai la pândă că-i poţi pierde într-o secundă.

Acum e singură, nu ştie încotro se îndreaptă, dar ştie sigur că viaţa asta nu-i dreaptă.

Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, şi apoi te face tarfa că l-ai înşelat!

Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine

Aruncă şi tu puţin pământ când o fi să mor şi prefă-te măcar că o să-ţi fie dor.

si sunt mai multe. daca mai vrei spune-mi... sper ca te-am ajutat big grin

• 12 Ianuarie 2012 00:55
    Madalynna97 a răspuns:
    @Bia_6294, da add : madix.blondix. O sa-ti trm pe mess.Am o pagina speciala cu statusuri de care doresti tu! Deoarece nici mie nu'mi plac statusurile de le gasesti pe orice site...Si prefer sa tii le trm pe mess kiss... bye!
  • 23 Noiembrie 2013 08:53
    addelyna2014 a răspuns:
  • 16 Iulie 2013 11:28
    LexuDeea a răspuns:
    1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...
  • 9 August 2013 16:34
    LexuDeea a răspuns:
    Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?"
    Ce faci? Plec. Unde? Undeva departe. Cum te voi vedea? Umbre pe cer. De unde voi sti ca esti tu? Sperante. Cat va dura? O secunda. Daca imi va fi dor de tine unde te gasesc? In mintea ta. Si dupa? Viseaza
    Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!" 
    Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!
  • 8 Aprilie 2013 09:12
    dragutza9 a răspuns:
    Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni... Ci sa stii sa dansezi in ploaie...
  • 19 Aprilie 2012 23:17
    B3B3LuShA_8010 a răspuns:
    Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 si vei gasi statusuri frumoase( p.s: parerea mea;)
  • 2 Martie 2012 12:05
    XxImperfectEmoXx a răspuns:
    Hai gata , ajunge , iti dau voie sa taci . Nu plange , nu se merita stiu ca te prefaci. :

Ma simt ametita , inchid ochii si respir , si dintr-o data ma trezesc plina de-amintiri `

Crezi ca te iubeste ? ` Nuh` . Crezi ca te vrea pe tiine . ? Are o printesa ca mine . Ti-a zis ca te vrea ? Mintsea` Vrei un sfat ? Nu mai comenta`

Fii constient ca daca plec,plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar de fapt eu ma indepartez incet.Te uiti atent . ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Esti jalnic si o sti prea bine!Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine!:-“ Urate`ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!:

Sa nu plangi daca il vezi cu alta pe strada.Ce dreacu ,fata.Tu esti cea mai important.a

Are o aura ce te`atrage Stie ca o placi de`aia nu te lasa in pace E atat de tacuta . Misterul iti provoaca o privire pierduta

Le tine pe restul` la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.:-

Nu face dintr`o persoana totul . Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai nimic.

Crezi ca Totu` iti Apartine. Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Si` Pe MiNE

M`ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de`ales!Dar`a venit altul.Mult`mai bun`Bineinteles

sta cu tine si se gandeste la mine...se uita la tine dar ma vede pe mine...te saruta pe tine si ma simte pe mine ,inchide ochi alaturi de tine dar tzeapaaa ma viseaza pe mineeeeee

Nu mai sunt copilul cu slabiciuni de alta data . Acum sunt slabiciunea altora cu caracter de piatra

–>Cu tacerea mea te’am chinuit . Nu te sunn nu fakk nimic :X meRitssi sa fii Pedepsiitt.:X La ktt de mult miai gresit

Te uiti ca fraieru`in trecut . Si-ti dai seama ce-ai pierdut . Ma vezi ca zambesc frumos . Si-ti dai seama ca ai fost cel mai mare prost

degeaba spui ca ma iubesti cand ...
  • 5 Mai 2012 10:56
    Lariix3 a răspuns:
    Te iubeşte chiar dacă nu-ţi zâmbeşte ♥.
    Chiar dacă sunt mică, vă fac pe toţi într.o clipă happy.
    Vrei să fii ca mine, dar puţine şanse sunt posibile big grin.
    Oriunde, oricum ţi.o dau în bot. Doar pentru simplul fapt că pot. Ştie că ai face orice să o ai, dar ea îţi zâmbeşte frumos şi îţi zice: tai-tai :p.
    Îi ignorăm pe cei care ne adoră. Îi adorăm pe cei care ne ignoră. Îi rănim pe cei ce ne iubesc. Şi din păcate îi iubim pe cei care ne rănesc ♥.
    Mai demult fetele găteau ca mama, acum beau ca tata devil.
    Vezi, că întreabă curvele de tine happy.
    Te iubesc, cât? Cât vrei tu :*. Când? Când vreau eu devil.
    Bitch, your vagina has used more than google happy.
    I can't remember the last time, that i said goodbye, or that i even tried, im becoming afraid, it's already to late, im on my knees, please help me, stay alive ♥.
    Sper că te-am ajutat happy.
    Fundă? puppy dog eyes.
  • 28 Mai 2012 21:38
    iulia_7149 a răspuns:
    happyhappyhappyhappylaughing))))))))))))))))))happyhappy
  • 20 Aprilie 2012 15:22
    papushicata a răspuns:
    • Imii` cereaii` false` scuze` aveaii` priviri` confuzee` citeamm` minciunii` pe buze` acum` incep` sa a`ma` amuze` nu aii` fost` ca` oricaree` altu` ai fost` ca` si` celalalt`!~
  • 20 Aprilie 2012 15:23
    papushicata a răspuns:
    Iti ` spun ` a mia ` Oaraa ` :-x fiecare ` zii :-x cu tine ` estee ` extraOrdinara love struckxx!
  • 20 Aprilie 2012 15:24
    papushicata a răspuns:
    Sa` ai` grija` cum` t' porti` cu mine` daca` mai vrei` s` tin la tine`!~ K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine` n`am `aere` ca sh tine`!
  • 20 Aprilie 2012 15:25
    papushicata a răspuns:
    Heii`, strange`ma'n brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`!~.
  • 20 Aprilie 2012 15:26
    papushicata a răspuns:
    0 sa`mi intelegi` problemele` la `timpul` potrivit!` ~
  • 20 Aprilie 2012 15:26
    papushicata a răspuns:
    Imi` pare rauu`, dar n`am pret`! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult` decat atat!` Crezi ca sunt` un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti `departe d premiuu`! ~
  • 16 Septembrie 2013 00:26
    Rallu3 a răspuns:
  • 12 Ianuarie 2012 19:48
    PurrSoundOfLOVE a răspuns:
    - Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti ! ❤

- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine straight face ! winking

‎--> Traieste fiecare clipa din viata ta pentru ca doar una avem . ♥

--> Bich , spre deosebire de tine eu nu fac poze de la gat in jos sa-mi arat doar formele oh go on

Doar ascult`o ,priveste in ochii ei,strange`o in brate si crede in ea love struck

Traim intr-o lume mult prea dura. Care nu gandeste atunci cand fura. Un vis inocent ;o3 Dintr-o inima pura ♥

»Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi,
    dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi. ♥ .

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna ;x

Viata nu ne invata sa fim puternici,ea ne obliga! happy

Stii cum zic: amintirile raman acolo... Sufletul plange cand inima ramane solo love struck

→ Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti,dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine..." happy

; ~ cine te iubeste cu adevarat ... te accepta asa cum esti !stie ca nu esti perfecta , dar simte bunatatea si sinceritatea ta ♥

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună. Te face să te simţi cel mai puternic când o ţii de mână. batting eyelashes

Hrăneşte-mi visele , că eu ţi le creez,ţi le-mplinesc dacă alegi să mă pastrezi...

❤ Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea. ☻ Asa ca zambeste! happy

Zambeste chiar de doare!Zambeste Zambetu'i mai tare!big grin .Nu plange totul are scapararewinking.Gaseste cheia la orice incuietoare!happy

Sa fim sinceri!k si tie iti place!daca nu ti.ar place...ai lasa.o in pace!

»Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua. ♥

Sunt femeie Nu regret Viata nu`i perfecta Dar e viata mea Si o pretuiesc.` happy

`De ce Dumnezeu a creat barbatul inaintea femeii?``Intotdeauna faci o schita inainte de o opera desavarsita` thumbs up...
    12 Februarie 2012 19:04
    Funner a răspuns (pentru PurrSoundOfLOVE):
    Http://moldfun.net/statusuri-noi apesi pe "vezi postul" si gasesti selectii foarte mari de statusuri exclusive si noi
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 9 Martie 2012 11:55
    Nyco_4542 a răspuns:
    Http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.html intra pe site'ul asta o sa gasesti multe statusuri frumoase
  • 25 Iunie 2013 00:22
    Alina_Pavel_1995 a răspuns:
    Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate!

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!

34....
  • 12 Februarie 2012 19:19
    Blondayubeste a răspuns:
    E azi nu ma mai cauta, Nu mai vreau sa stiu prin ce am trecut candva Amintirea ta ma face sa regret! Pe alta iubeai, Eu te strangeam la pïept

Ar trebuii sa stii ca in spatele unei atitudini aparent dure si vulgare se ascunde un suflet calcat in picioare!

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput

Am pus suflet in cateva momente De azi spun STOP Sentimente Deci din nou cum am fSt fata buna n-are rost

Zambesc. Imi aprind Tigarea.Te privesc. Spun ca pLec, u`mi zici " Te iubesc ".Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri.Chiar daca ne impacam N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

Nu mai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. nu-l cred, dar totusi eu l`am intrebat : plangeai cand mai inselat?

Lacrima ce uda fata nu se mai arata,
    Vrei sa stii de ce? E sfasiata
    Zace impuscata, e patata de durere,
    Alungata de tarie si lipsa de putere

A mai trecut o zi, o saptamana, o luna
    Ne intalnim, nu vorbim, nu ne spunem nici "buna"

0 mintseai, ii spuneai vorbe dulci, ea te ierta, ai crezut ca va merge la infinit, dar paharuu` se umplea

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

oricum fara ea numai ai nici un atu, hai sun'o tu, spune i ca ti e gol sufletu...ca atunci cand a plecat.a luat totul cu ea.si era normal sa te gandesti la ea cand erai cu altcineva

Trec zile si nopti, durerea ramane aici
    E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat

Daca le dai prea multa atentie esti o zdrean*a. Ia atitudine, fetito, si scuipa-i in fata

Vorbele n-au valoare.Stiu ca indiferenta doare.Nu te ascult,n-am nevoie de povesti,plec, iti intorc spatele si te las sa vorbesti

M-ai pierdut si nu mi-ai dat de ales.A venit altul...
  • 6 Decembrie 2012 21:59
    Annylov a răspuns:
    Pai multe statusuri sunt tu spune de care vrei in limba rusa engleza, dragoste, prietenie, viata, iubire...
  • 8 Martie 2012 10:58
    Ia d`aici http://pedanny.blogspot.com/search/label/Statusuri :>:>:> sper sati plac
  • 9 Ianuarie 2013 05:49
    425200 a răspuns:
    Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti! ❤
  • 9 Iulie 2012 21:01
    Daianacraazy a răspuns:
    happy
  • 27 Iunie 2013 23:18
    iiAliccee a răspuns:
    •Imi place cum gandeste! Tipul, e dragut! Ehh, dar parca. vrea prea multe! ♥ •
  • |< <
    1 - 30 (din 33)
    > >|