| miru_9957 a întrebat:

Sunt foarte dezamagita. Zilele acestea s.au dat probele pentru admitarea la insensiv engleza
La cea scrisa am facut de 55-63puncte din 70
Problema este la proba orala.Am avut de citit un text si de raspuns la 4 intrebari, dintre care pe una sa o dezvolt.Cred ca le.a placut celor din comisie cum am dezvoltat.o pentru ca zambeau. Dupa ce am terminat de raspuns m.am oprit si mi.au spus sa citesc si ultima intrebare si m.am blocat.M.au intrebat care e problema mea si sa citesc odata.Pe moment am uitat cum sa spun'am citit.o deja' asa ca am spus despre ce a fost fiecare intrebare si femeia a zis'Aa..deci a treia intrebare a fost despre aia..si ai raspuns.' si eu am zis'da...' dupa care au zis ca am terminat si pot pleca
Acum chiar nu cred ca mai am vreo sansa.Ar trebui sa iau cam 10 puncte din 30 ca sa intru, dar imi e teama ca nici atat nu imi vor da.Desi eu nu am facut nimic gresit, am citit tare si destul de bine(m.am incurcat la vreo 2 cuvinte din cauza emotiilor)
Voi ce parere aveti? Chiar am nevoie de o parere obiectiva..Pana se vor da rezultatele mai dureaza ceva.

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa te mai pregatesti, poate asa o sa ai sanse.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca zambeau din cauza ineptiilor pe care le-ai spus.E clar ca nu mai ai nici o sansa.Se vede clar din postarea ta.

| WaterDrop a răspuns:

Probabil si`au dat si ei seama ca nivelul tau de emotii a trecut de tavan si de aceea te`au lasat sa scapi mai repede, mai ales daca ai raspuns bine la toate intrebarile pana in acel moment.Eu zic ca vei lua punctele necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La oral primești destul de mult dacă nu incepi sa citesti pe litere si daca ai o pronuntie buna.

| miru_9957 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Eu nu imi dau seama unde am gresit.Am raspuns la toate intrebarile corect..nu am facut nimic rau.Nu e vina mea ca ei nu m.au ascultat si a trebuit sa mai repet inca o data intrebarile..Oricum..acum sunt si mai ingrijorata

| miru_9957 explică:

Am luat 30 de puncte, adica maxim happy
Multumesc tuturor pentru raspunsuri