| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt foarte nedumerita in legatura cu comportamentul unui baiat pe care l-am cunoscut intr-o tabara nu vara asta,cealalta.Ei bine,nu eram "pe combinatie" sau ceva,ne intelegeam ok si vorbeam, etc.Acum eu sunt a IX-a,el cu un an mai mare, iar intamplarea a facut sa intru la acelasi liceu cu el.Doar ca atunci cand ne mai intalnim pe holuri,nu ma intreaba de vorba,mai mult intoarce capul imediat cum ma vede si nu inteleg de ce.E adevarat ca de atunci nu am vorbit deloc, dar totusi macar un "salut" nu strica.Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate are o prietena in liceu si crede ca ii strici ploile?
Altfel as zice fie ca e cam needucat, fie ca ii este rusine sa vorbeasca cu tine fata de colegii lui, fie supertimid (ceea ce nu cred ca e cazul daca ati vorbit in tabara).

| Neo12 a răspuns:

Probabil a uitat cine eşti sau nu eşti pe gustul lui. Ai încercat să vorbeşti cu el sau să-l saluţi tu?
Încearcă să dai tu un semn şi vezi cum reacţionează el.

| frostxtq a răspuns:

Poate nu mai stie de unde te recunoaste si de aceea se uita dupa tine. Sau e rusinos si daca nu ati mai vorbit de atunci nu stie daca sa te salute sau nu. Poti sa il saluti tu, nu e capat de lume. Poate asa veti intra in vorba din nou.