| KittyScarlett45 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si imi place de un baiat de a9-a. El da semne ca ma place (si prietenele mele imi tot repeta asta) in sensul ca se uita la mine pe furis, ii pune pe prietenii lui sa se uite insistent la mine (cel putin asta e parerea mea, dupa ce faze mi-a facut), imi vorbeste frumos si cu respect, are foarte mult bun simt in el, mi-a tinut usa deschisa de mai multe ori, ma saluta ori de cate ori are ocazia, iar pe facebook imi raspunde chiar daca in timpul ala face altceva. El e la mate info si atunci are mult mai multe de facut decat mine (eu fiind la uman): citeste, lucreaza, are si act. extra-scolare etc. Daca ii scriu un mesaj si el nu imi raspunde in aceeasi zi, imi raspunde cu prima ocazia si isi cere scuze pentru intarziere etc. De data asta nu stiu ce sa cred: i-am scris un mesaj gen :hey, ce mai faci? pe 7 aprilie si el nu mi-a raspuns nici pana azi, nici seen nu mi-a dat, chiar daca l-am mai vazut pe fb mobile si stiu ca a fost activ findca a mai dat like-uri etc. Ce ar trebui sa cred? Ca ma ignora intentionat sau?

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Clar e un baiat cu bun simti din cate ne-ai zis aici, nu cred ca ar putea sa te evite. Poate doar nu l-a vazut si dupa a uitat sa-ti raspunda sau sa se mai uite la el sau si-a facut cumva prietena si nu vrea nici sa te respinga pe tine. Da-i un like ceva, un com la o postare sau chiar intreaba-l : " Esti suparat? " Pana la urma sa-ti zica sincer care e chestia sa nu interpretezi tu aiurea. Dar oricum nu incape indoiala ca te place. Bafta!

3 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Ia ti inima in dinti si da i de inteles ca ti place de el sau pur si simplu intreaba l
fa l sa inteleaga ca l placi.nu e o rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ignora intentionat. Are pe altcineva

| KittyScarlett45 explică:

Alte pareri?