| Anonim1860475034 a întrebat:

Sunt intr-o situatie..hmm..confuza(ma rog, cel putin pentru mine). Sambata asta ar trebui sa merg sa ma intalnesc cu noii mei colegi la liceu.Problema este ca fix in aceeasi zi,in acelasi interval orar,este nunta fiicei unei foste prietene apropiate de familie(intre timp parintii mei s-au certat cu ea,relatiile s-au racit.dar mentionez ca eu nu am absolut nimic cu ea).Nu prea stiu ce sa fac.MI-as dori sa merg la nunta ei,dar in acelasi timp as vrea sa ma intalnsc cu colegii(fiind noi,ma gandeam ca as putea ramane pe dinafara daca nu ies cu ei).Ma gandeam totusi sa merg vineri la viitoarea mireasa, sa ii dau cadoul pe care ar fi trebuit sa i-l ofer la nunta si sa imi cer scuze ca nu pot veni...Este o idee buna? Pur si simplu ma simt vinovata, dar chiar imi doresc sa ies cu colegii.Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| escapegoatxd a răspuns:

Nu-ti stiu varsta, dar presupun ca ai 15 ani. In siituati de genul un strain nu-ti poate sa sfaturi dar o sa incerc sa-mi zic o parere, ce-as face eu de exemplu.

Eu mereu am trait dupa cum am vrut, daca era sa aleg intre doua lucruri care voiam sa le fac, alegeam cel care ma facea mai fericit. Consider chestia asta cu " intalnitul noilor colegi "foarte buna, cand eram eu la liceu nu se facea asa ceva, era totul rece in clasa.
Parerea mea este ca mai bine ai merge cu colegii, deoarece asa poti strange legaturi si o sa-ti faca viata mai frumoasa la liceu. Nuntele sunt plictisitoare din parerea mea, poti scornii o scuza easy si gata, e inspre binele tau. Asta e parerea mea, nu uita.

Ca final as vrea sa adaug sa-mi raspunzi la comment, sunt doar curios sa vad ce s-a intamplat. Sau poti sa-mi raspunzi cand vezi intrebarea si sa-mi zici alegerea ta. Nimeni nu te condamna online.

| Anonim1860475034 explică (pentru escapegoatxd):

Iti multumesc din suflet pentru sfat! Chiar nu ma asteptam ca cineva sa imi raspundalaughing. Pana la urma, totul s-a aranjat si voi merge la ambele evenimente maine laughing.

| escapegoatxd a răspuns (pentru Anonim1860475034):

Succes.

5 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Du-te cu colegii!

| Piratul10 a răspuns:

Du-te si distreaza'te cu colegi ar fi sfatul meu

Sunt foarte curios, ce ai făcut?

| Metalheadforever666 a răspuns:

Mai bine mergi cu colegii pentru ca e mai distractiv si la liceu va trebui sa fii sociabil si sa-ti cunosti colegii foarte bine.