| ericka9 a întrebat:

Vreau sa inlocuiesc dulciurile cu altceva cu mai putine calorii. M-am gandit la seminte sau alune.Cam cate calorii au semintele? Dar alunele? Credeti ca va fi mai bine daca inlocuiesc dulciurile cu seminte/alune?
Funda.

7 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Incearca cu niste batoane cu proteine

| princess_1786 a răspuns:

Proasta idee pentru ca semintele si alunele sunt prajite si contin foarte mult ulei preferabil ar fi sa inlocuiesti dulciurile cu fructe asta nu inseamna sa renunti la ele d tot dar in cantitati mici

| Izy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa inlocuiesti dulciurile cu fructe proaspete gen mere, banane, portocale si ce fructe iti plac tie. De la seminte si alune ai sa te ingrasi (nut-ti recomand).

| dariaelena a răspuns:

Nu cred ca ar fi bine, pentru ca si aia au calorii, daca vrei sa e inlocuiesti de preferat a fi fructele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inlocuiestele cu fructewinking

| byely14 a răspuns:

Eu zic sa renunti definitiv la dulciuri fiindca iti strica dinti, si pe deasupra ingrasa. dar nici nu ar trebui sa mananci in locul lor multe alune si seminte, deoarece contin foarte mult ulei.de aceea mai bine mananca fructe si legume.