| Cristian999998 a întrebat:

Vreau sa pun o poza pe facebook la profil si nu ma lasa sa o pun asa cum e ea. imi da sa o decupezsad
Ce pot sa fac sa nu o decupez sa o postez intreaga?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Din pacate nu merge sa o pui fara sa o decupeze, asa e noul facebook.

| Furculingură a răspuns:

Trebuie să o pui de pe telefon sau de pe tabletă, de pe browser.
Dacă nu ai posibilitatea, intră pe varianta mobile de pe calculator.

https://m.facebook.com

O pui de aici. Te descurci tu. Eu aşa le pun mereu, şi aşa pun toţi fără să decupeze.

| Marichui a răspuns:

Ba se poate! laughing)
Pune-ti mai intai fotografia dorita ca foto de profil. Cand s-a setat, sterge-o repede, astfel incat sa iti apara avatarul ca imagine de profil. Apoi, intra pe profilul tau, si da pe avatarul ala unde scrie "seteaza o foto de profil" sau ceva de genul. setezi fotografia, o decupezi daca e dreptunghiulara, dar atunci cand apare la News Feed, apare intreaga, dreptunghiulara.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda? smug