| Laviniargint96 a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de indiferenta, ceva mai nou daca se poate! multumesc :*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

Dacă nu ai nevoie de mine acum, să nu-ţi fie dor de mine mai târziu.

Tu vrei să-mi dai de înţeles că "nu mă placi". Ei bine eu nu-ţi voi da nimic de înţeles şi îţi voi spune în faţă " Eşti un bou şi n-ai habar ce pierziwinking"

La ce folos că s-a intors roata și vă văd că suferiţi, după ce o viață întreagă a-ți ştiut doar să răniți?!

E uşor de înţeles când ţii cu adevărat la o persoană. De obicei îţi dă cel puţin zece motive să o laşi baltă… faza e că nu o faci.

Nu poţi lupta pentru o persoană care nu vrea ca tu să lupţi pentru ea.

Teai gandit ca ea nu a renuntat la tine ca nu te mai iubea, ci pentru ca sa tot saturat sa fie ranitawinking

Intro zi pers care tia inchis usa va cersi sa ii mai calci praguwinking

Niciodată să nu ignori o persoană care te iubeşte, căreia îi pasă şi căreia îi e dor de tine. Pentru că într-o zi ai să realizezi că ai pierdut luna în timp ce numărai stelele!

Nu contează de câte ori o fată neagă. ea îşi va aminti mereu de, fiecare detaliu, fiecare moment, fiecare bucăţică de amintire pe care i le-ai lăsat!

ღ Te doare indiferenţa.
Te doare inima.
Te dor sentimentele.
Pe mine nu ma doare nimic.
Pentru ca eu nu m-am prefăcut că te-am uitat!

ღ O iubeşti dar totuşi renunţi la ea zicând că nu-ţi pasă. Ea, ea te iubeşte dar îţi respectă decizia. Peste timp realizezi că ai greşit. Însă orgoliul a fost prea mare, aşa că ajungi să o pierzi, pentru totdeauna!

Poate ca nu sunt inca acolo unde imi doresc sa fiu, dar sunt mai aproape decat eram ieri.happy

Sunt persoane care te vor şi nu te pot avea... şi sunt persoane care te au şi nu te apreciază.

Niciodată să nu crezi pe cineva care te-a dezamăgit. Pentru că o va face mereu ştiind că tu poţi ierta!

Parfumul tău, tot îl mai simt cu narea dreaptă… deşi stânga pare că l-a uitat. Vocea ta înca o mai aud cu urechea dreaptă, desi stânga nu mai ştie cine eşti. Te zăresc adesea în dreapta mea, deşi niciodată nu eşti acolo…

Si am invatat ca 2 cuvinte pot schimba total viata unei perswinking

Dacă nu mă cauţi toată ziua înţeleg. Dacă nu-mi scrii toată ziua înţeleg. Dar atunci când o să incetez să te mai iubesc o să mă înţelegi tu de ce!batting eyelashes

Sunt locuri în sufletul meu pe care am fost nevoită să le încui. Măcar pentru un moment aş vrea să le pot arăta oricui.

Nu o să știi niciodată cât de puternică ești până când nu te va răni cineva rău de tot!

Şi te rog nu uita, cândva aveam ceva... dar fără mine crezi că-i bine!

Cei nepăsători nu înţeleg ce e iubirea, doar după ce o pierd.

Ai s-o gaseşti într-un album demult uitată, ai s-o priveşti, şi ai să te gândeşti: "Indiferent cum a fost ea, a fost odată a mea!"

Şi la sfârşit promisiunile sunt doar nişte cuvinte.

Viata m-a invatat sa nu arat nimic, pentru ca se va gasi cineva care sa iti bata joc

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

''Nefericirea este arta de a fi singur in orice multime''

| Anaalex520 a răspuns:

♥Mi-e dor sa visez in doi
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| ItsMaxi a răspuns:

Iti spun si eu ce'mi trece prin minnte =]]] chiar daca ai plecat si m'ai lasat zi ce vrei nu'mi mai pasa de parerea ta, fa ce vrei zi ce poftesti nu ma mai doare de ce doresti. si cand o sa-ti dai seama de ce detineai va fi prea tarziu, ca voi pleca si te voi lasa. niciodata n'o sa cred pe acel/acea care se crede prea bun pentru ceilalti din jur. nu uite asta'i soarta!, daca ma enervezi o s'o patesti =]]]] sper ca te'am ajutat

| diverse a răspuns:

Uite aici cele mai bune statusuri http://statusbun.com/
si nu uita de funda iti sigur ca gasesti ce doresti