| XxXandr33aXxX a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste statusuri despre prietenie.
Cele mai bune primeste fundahappy
P. S. Prietenie si falsa si adevarata
Ms mult pupkiss

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca
M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca
Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste
A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut
Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman
Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine
Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu
Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput
Esti atat de falsa precum sunt cuvintele tale imi spui ca ti la mine si ma ti de rezerva rezerva iti zice ceva "esti mult prea falsa{"
Barfe rele, vorbe rele, nimic nu este bun, nimeni nu iti e prieten adevarat, toti stiu numai sa injunghie pe la spate!
Daca eu sunt subiect de barfa atunci tu cretino esti o tarfa
sper sa te fi ajutat :d
Funda?

12 răspunsuri:
| anytimeanywhere a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Sunt persoane pe care nu le pot uita, persoane care mi-au oferit zâmbete şi lacrimi, persoane de care am fost dezamăgită! Când eşti bun, eşti luat de prost!

. Ele îmi răspund la telefon indiferent de situaţie, în orice oră din noapte şi îmi spun : Calmează-te! Ele nu o sa-mi spună niciodată ’’ne despărţim ’’

Un iubit te poate înjunghia în inimă, un străin în faţă un ’’prieten’’ pe laspate! Dar prietenii adevăraţi nu poarta nicioată cuţite la ei!

Când nu eşti sigur de caracterul unui om, priveşte-i prietenii!

Viata unui copil este ca o coala alba...Fiecare om lasa cate un semn.

Acele poze pe care le facem asezand aparatul pe un scaun, o banca din parc... punem timer si la sfarsit in poza ne ies doar picioarele.

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| mat31new a răspuns:

Ma, si voi sunteti extraterestrii?

| XxXandr33aXxX explică (pentru mat31new):

Extraterestriithinking dclaughing?

| mat31new a răspuns (pentru XxXandr33aXxX):

Sunt uimit cat au scris

| XxXandr33aXxX explică (pentru mat31new):

A pai:copy si pastelaughing, nu au scris deloclaughing

| AnaRadu a răspuns:

Buna. Poate te ajut euhappy
->Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei! Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"
->Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinFacem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim • te`!•"
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
->problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea, asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu! Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:XNu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:XPrietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima patăChiar daca nu am nimic, am prieteni deci...am totul!:XDaca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tineThere will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.
->Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears
->Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii
->Friends are forever. Boys (girls) are whatever*A friend is one who knows us, but loves us anyway.
->Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
->Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…
->Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
->Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare
->nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna
->Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI
->Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
->Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.
->poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu
->Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit
->Un prieten adevarat iti intelege trecutul, crede in viitorul tau, si te accepta asa cum esti...
->Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile
->Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€“ Nicolae Iorga
->Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el
->Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi
->Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine

->Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
->O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt
->Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec, Acest prieten ma va urma
->Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata
->Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer
->Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei
->Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa

Fundhaa...;;]

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Hantig_Mony_1990 a răspuns:

Un prieten adevarat este alaturi de tine si la bine si la greu, fara sa gaseasca scuze. sper ca t-eam ajutat!

| lura a răspuns:

Iti dau niste citate despre prietenie adevarata cu cea mai buna prietena a ta.: Radem, glumim, ne certam, ne imbacam si visam kiss
sper ca te-am ajutat.:-)

| mikykissx a răspuns:

Noi 2 ne spunem orice...ne certam, ne injuram dar vom ramane prietene pentru todeauna