Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2712557intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Iul
SATI 271.810AFISARI
120.673VIZITE
100.297V. UNICI
11 Septembrie 2011
bruneta98 intreaba:

Buna TPU vreau si eu niste statusuri triste de dragoste mai speciale. dau fundoi

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    11 Septembrie 2011 16:30
    Ghost_2224 a răspuns:

M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum!

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine.Privesc o poza veche, tresare o amintire!

Te caut dar nu te gasesc, iar ratacesc...mi-e dor!Uneori ma trec fiori cand privesc rasaritul in zori.

M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis.

Aproape in fiecare seara adorm cu tine-n gand iar gandul asta ma omoara.

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista, lumea asta mi se pare prea rea, prea egoista.

Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

Ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu.As vrea sa iubesc, dar parca nu mai stiu.

Si imi aprind o tigara ca poate asa n-o sa mai doara.

Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.

N-ai vazut niciodata cum se lupta cu amintirea ta, cum isi doreste sa te uite dar sufletul ei nu vrea.

Din nou simt ca mi-e dor, imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
    Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea sa stiu ca-ti amintesti si tu de noi din cand in cand.

Oamenii ...

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 11 Septembrie 2011 12:02
    IulySweet a răspuns:
    Iubirea, ce simplu cuvant pentru necuprinse intelesuri; durere, tradare, minciuna, ura, neincredere, si atat de multe alte cuvinte si fapte care lupta impotriva ei... sa ne mai miram ca si iubirea mai pierde uneori?

In calea ta se presar sperante, in urmati se-astern vise sfaramate... opreste-te!

Pretiosul soare si-a pierdut stralucirea in ochii mei caci nu mai are sa mi te dezvaluie pe nepretuita de tine.

Ochii tai inca imi mai ard in inima, doua stele pe care mi-am dorit atat de mult sa le ating...

Mesaje triste imi pare ca iubirea imi lasa acum printre randurile vietii, si fiecare zi, fiecare ora, fiecare clipa imi scrijelesc in inima randuri pe care mi-e groaza sa le mai citesc.

Numai ploaia a ramas sa imi ingane lacrimile, in fiecare clipa imi spun c-am sa te mai visez doar o clipa si trec asa ore si zile... Oare cat pretuieste tristetea care a putut zdrobi o inima? Oare as putea sa cer pe ea macar o singura clipa cu tine? Oare...

Ascund in suflet ganduri pe care n-ai sa le-ntelegi niciodata, port in priviri dorinte pe care nici nu le poti visa si oricat de tare mai poti sa ma intristezi uneori, totusi in fiecare zi numai tie iti soptesc TE IUBESC!

O, cat de repede se risipesc si visele dragostei, cu cat ajung mai sus cu-atat navalesc peste ele vanturi mai naprasnice. Si n-au sa le intareasca decat niste ganduri triste de iubire neimplinita.

O, frumoase vise de iubire, de nu v-as fi gasit mai multa fericire ar fi ramas in inima mea ranita. Frumoase vise de iubire, le-am dat pe toate pentru fericirea ta si-n schimbul miilor de stele n-am primit decat o privire rece, nepasatoare.

Ce crud chin ai daruit inimii mele, tu, cel care mi-a promis toata fericirea de pe pamant.
  • 11 Iulie 2013 10:16
    Bianca888 a răspuns:
    • Status-uri
    • ♥ Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
    • Pe mine nu ma asteapta nimeni, nicaieri, niciodata!
    • Drumul lung începe de unde ai obosit.
    • — Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti. •
    • Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
    • Tac, am zis destul!
    • Nu are nici o noima sa cersesti prietenia.
    • Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.
    • Pentru că ne place să acţionăm copilăreşte!
    • Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
    • Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
    • M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.
    • Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!
    • Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita.
    • Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie!
    • Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.
    • Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!
    • Fără probleme nu există viaţa adevărată... Mereu ai să primeşti, o zi rece, una caldă!
    • Pot să zâmbesc si să sufăr! Viaţa m-a făcut să nu arăt nimic din ce simt, pentru că se va găsi cineva care să îşi bată joc.
    • Tu, rămâi cu cei pentru care m-ai dat deoparte.Nu dau nume că oricum ce ne-am propus e acum departe. :]
    • Ştiu că visele de atunci n-o să le învii. Dar măcar tu, ridica-mă într-o zi.
    • Am învăţat să câştig pe plan sentimental...Şi nu folosesc ca alţi un limbaj murdar!
    • Şi chiar dacă va semăna fizic cu ea, să fii ...
  • 15 Decembrie 2011 19:06
    KiddaKidutzza a răspuns:
    Sunt o proasta ca te-am iubit
    Desi nu e vina ta
    Eu te vreau pe tine
    Si u o vrei pe ea!

• 28 Noiembrie 2013 20:52
    Antidrog a răspuns:
    Nu mai cred minciunile, tradarile, sa le iert nu se poate. straight face