| BeByTzZa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste tocmai m-am despartit de iubitul meu dar as vrea sa fie ceva mai deosebit si sa ii demonstreze ca a gresit cand a vrut sa ne despartim adica sa ii arate ca eu inca il iubesc.cryingfunditacrying

Răspuns Câştigător
| redrosegirl a răspuns:

Acum sunt trista,
Stau si plang.
Din suflet tristetea nu pot sa mi-o alung.
Ce ma fac eu fara tine?
TE IUBESC si o stii bine.

In aceasta dimineata
Cu lacrimi pe fata
Vreau sa iti spun
Adio si ramas bun

Priveste cum suspina
O voce in urma ta
Cum striga de durere
Te rog nu ma uita

In miez de noapte stau si ma gandesc la clipele petrecute impreuna, plang si nu-mi vine sa cred ca s-a terminat, dar totusi nu plang ca sa terminat.ci zambesc caci sa antamplat.

Ma iubeai atunci candva
Acum esti cu altcineva
Mereu ma faceai sa sufar
Ce credeai? ca nu ma supar?
Nici nu stii cat am plans
Doar durere mi-ai adus
Inima tu mi-ai distrus.

Despartirea noastra a fost cruda si ma bucur ca esti la departare pentru ca nu poti sa-m vezi ochii care plang fara incetare.

Iti spun adio si te las, la timpul potrivit.
Sa-ti amintesti la orice pas, ce mult eu team iubit.

Nu plinge si nu te intrista, tiam spus de la inceput.
Sa pretuesti iubirea mea, tu ai facut ceai vrut.

A fost frumos si-mi pare rau, ramine-o amintire grea,
de-ai sti ce grea e despartirea.

Cind iubesti cu-adevarat, s-a dus in vint toata iubirea
si visul meu s-a spulberat.

Mi-e greu sa uit ce momente fericite si speciale am trait impreuna. Nu-mi doresc decat sa te intorci la mine. Nu vei regreta, iubirea mea…

Daca ai fi putut citi in sufletul meu, nu ne-am fi despartit niciodata.

Dragostea noastra parea un vis frumos, dar asta a si fost: doar un vis. Acum m-am trezit la realitate.

Tu esti dragostea vietii mele. Fiecare emotie pe care o simt e din cauza ta. Mi-ai rascolit sufletul, mi-ai incatusat inima.Nu pot trai fara tine.nu pot sa cred ca ne-am despartit.

A iubi inseamna a suferi, dar cum tot mai multi fug de suferinta, tot mai putini stiu sa iubeasca cu adevarat.

Nu plange iubito. Unele iubiri sunt imposibile. Dar, nu uita ca atunci cand Dumnezeu inchide o usa, El deschide o fereastra. Vei gasi intr-o buna zi IUBIREA pe care o meriti.

Si deziluziile isi au rostul lor in viata, te trezesc din vis.

Tu si dragostea mea pentru tine au fost ca o urma lasata pe cimentul moale. Desi ai plecat, urma ta a ramas vesnic intiparita in locul acela, ca si in inima mea. Eu si dragostea ta pentru mine au fost ca o urma lasata pe nisipul umed, spulberata de primul val ca si cand nu ar fi existat niciodata.

E greu sa treci prin viata cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.

Fericirea de a iubi si a fi iubit nu poate exista fara opusul ei: tristetea despartirii. Si totusi, la sfarsit, cand faci totalul, nu poti sa nu te intrebi daca merita atata suferinta pentru cateva clipe de iubire.

Din pacate, stim sa apreciem dragostea, abia atunci cand o pierdem. Dar atunci e prea tarziu.

Daca il iubesti asa atat de mult, de ce imi trimiti mie mesaje? Nu prea imi vine sa cred ce spui. Oricum, daca intr-adevar asa e, ma bucur pentru tine. Daca ai gasit dragostea adevarata, iti doresc sa fii fericita.

O singura data in viata gasesti dragostea adevarata.

Cand imi vei spune "adio" sa imi spui repede, pentru ca despartirile lungi sunt dureroase si sa imi spui cu ochii inchisi ca sa nu vezi cata dragoste si durere lasi in urma ta.

Asa cum tu ai vrut sa pleci, luandu-mi fericirea
Eu iti doresc sa vrei in veci sa-mi cauti iar iubirea.

A - A FOST
D - DRAGOSTE
I - IUBIRE
O - O LACRIMA.
A fost dragoste si iubire si sa sfarsit totul cu o lacrima! ADIO

Am suferit prea mult,
Si nu mai pot...
Mi-e dor de tine...
Dar tu mai uitat...
Asa ca-ti spun ADIO!
Chiar daca inca te mai iubesc sad!

Te urasc pentru clipa de despartire si durerea ce a urmat, te urasc pentru fiecare lacrima cazuta in noptile tarzii si pentru fiecare neliniste continua, te urasc ca mi-ai furat gandurile. Te urasc, dar totusi TE IUBESC!

De vei piedre mai tarziu,
Sau poate niciodata...
Vei, regreta asta o stii
Dar raul nu se iarta
Vei, plange cum am plans si eu
Vei, plange nu pentru, mine...
Vei plange ca ai facut un om
Sa planga dupa tine.

Imi pare rau ca nu vom mai fi noi dar nu regret nimic, te las cu amintiri frumoase si clipe maiestoase te las cu inima-mi din piept dat nu regret.sa dau uitarii nimic nu vreau, doar fericire iti doresc si nu uita ca te iubesc.

Daca as fi stiut ca va fi atit de groaznica despartirea de tine, n-as fi gresit niciodata, dar imi alin durerea cu gindul la reintoarcere.

Te voi iubi la nesfarsit, nu iti voi jura dar iti promit!

8 răspunsuri:
| Raya_9247 a răspuns:

Sfatul meu este : Capul sus scumpo, nu te merita...nu-i arata ca suferi.

| noob a răspuns:

Am eu niste statusuri, dar vezi ca sunt pedofil!

| messokro a răspuns:

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc.

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care as vrea intr-o zi sa se intoarca.Nu esti primul care incearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care intr-un final m`a pus pe ganduri.

Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Pentru mai multe statusuri de despartire intrati pe : http://messok.ro/category/statusuri-de-despartire/

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!