| OnutZZaa a întrebat:

Vreau si eu statusuri despre scoala gen :nu imi place scoala o urasc big grin

Răspuns Câştigător
| SirGeo a răspuns:

Poftim... statusuri scolare :
http://ymstatus.com/Ocupat-Scoala.php
Sper sa te ajute. :)
Si-. " Şcoala cea bună e aceea în care şi şcolarul învaţă pe profesor." – Nicolae Iorga

2. "Şcoala nu trebuie să fie junglă, dar nici seră." – Vasile Ghica

3. "O şcoală mult mai bună înseamnă cărţile şi oamenii întâlniţi în afara şcolii." – Ilya Ehrenburg

4. "În oricare şcoală din lume nu te învaţă cum să trăieşti." – Vasile Gavrilescu

5. "Norocul nostru e că dragostea nu se predă în şcoală. Am avea o obligaţie în plus." – Vasile Ghica

6. "Iubirea aleargă spre iubire aşa cum aleargă şcolarul cât mai departe de cărţile sale; şi aşa cum tot el se îndreaptă spre şcoală încruntat, se desparte şi iubirea de iubire." – William Shakespeare

7. "Şcoala are rostul să te ridice undeva de unde să-ţi fie ruşine să mai cobori." – Paul Louis Lampert Si Scoala nu-mi place,
Ca profesorii nu ma lasa sa dorm in pace,
Vreau distractie si sa fiu agramata,
Si de pensionari cu bani sa fiu curtata,
Scoala-i pentru prosti,
Profesorii-s plictisitori,
Ei nu pricep ca am neuroni gaunosi,
Iar eu visez la Twilight si a-i sai actori,
Scoala nu-i de mine, vreau doar sa ma distrez,
Si de baietii aia smecheri si frumosi sa abuzez,
Nu conteaza ca n-o sa am cultura generala,
Doar sa am destul fond de ten sa-mi acopar vanataia albasteala,
Dupa ce iubitul ma bate ca am facut cu el "saritura anala",
Nu conteaza ca o sa am dislexie si disgrafie,
Doar sa ajung ca Inna si a ei discografie.
Cat is frumoasa o sa am de toate,
Cand n-o sa mai am frumusete exterioara,
O sa ma dea Irinel Columbeanu afara de aripioara,
Si o sa-si traga o alta fata care-i face de toate Funda plz

3 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Entru sanatatea dumneavoatra evitati excesul de scoala, teme si invatat …. daca apar manifestari neplacute consultati o mica vacanta …tocilarii tac si inghit iar restul il trimit…

Cine se scoala de dimineata doarme mai putin… Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind… Daca ai carte, o duci la anticariat… Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gandeste. scoala multa nu se cere… sa fii prost, sa ai putere…

| InnaArkane a răspuns:

Bagami-as note in carnet, dati-as mita cu galeata, da-mi un zece si apoi gata!

Scoala m-a prostit, am ajuns sa fiu mai tampit decat eram, am invatat ca e bine sa furi daca vrei sa ajungi departe, prin copiat, ca e bine sa fii las prin chiulit pentru a nu fi articulat cu o nota rea, ca o minciuna nu strica niciodata mai ales atunci cand vrei sa scapi de un 2 ca nu ai tema facuta si multe altele.

Chiulim maine de la toate orele, fac cinste pentru toti in PUB, incetul sa nu-mi blocati mess-ul.

Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla...
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce...

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna...
Totu-i vis si armonie,
Cand se suna...

| edmond9 a răspuns:

Hai sa dam mana cu mana
Cei cu 4 la romana
Si cu 2 la geografie
Dao incolo de chimie
Hai sa copiem vecine
Vin o-ncoace langa mine
Da fitzuica la un loc
Amandoi s-avem noroc
Amândoi urâm franceza
Amandoi uram engleza
Mate chiar k ne framanta
Si germana nu ne-ncanta
Unde-i unul nu-i putere
La suflat si copiere
Unde-s doi puterea creste
S-apoi nota se mareste Hai sa dam mana cu mana
Cei cu 4 la romana
Si cu 2 la geografie
Dao incolo de chimie
Hai sa copiem vecine
Vin o-ncoace langa mine
Da fitzuica la un loc
Amandoi s-avem noroc
Amândoi urâm franceza
Amandoi uram engleza
Mate chiar k ne framanta
Si germana nu ne-ncanta
Unde-i unul nu-i putere
La suflat si copiere
Unde-s doi puterea creste
S-apoi nota se mareste