| ღHoneyBunnyღ a întrebat:

,,, vreau si statusuri de singuratate,,,, tristete

dau fundita:X

mersi.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….
♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea
♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…
♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…
♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…
♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns
♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…
♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…
♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc
♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…
♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor
♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…
♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…
♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…
♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…
♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
♦ Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
http://www.tpu.ro/......-funditza/
http://www.tpu.ro/......untitsa-x/
http://www.tpu.ro/......-funditza/
http://www.tpu.ro/......-tristete/
Bafta! :* >:D

4 răspunsuri:
| DyaTigress a răspuns:

Uite cateva idei, sper sa iti placa:
1. Inchid ochii si visez la o lume mai buna. Dar realizez totusi ca viata e o minciuna...nimic ce e bun nu poate sa dureze...viata e cruda si totul e minciuna.

2. Privesc spre cer, dar stiu ca miracole nu mai exista. Au murit, odata cu greseala mea, odata cu pierderea ta. Doar lacrimile mai soptesc acum, o poveste trista.

| mikilaina a răspuns:

Cata tristete si plansete pe pagina asta:(... reveniti-va viata este frumoasa, dar mai ales scurta, scurta. Capul sus si fara statusuri si versuri de bocet, va plangeti de mila sau va place sa exprimati mila celorlalti? Putina mandrie va rog? Daca asa rau doare aceasta tristete apoi trebuie tratata, mers la un consiliere psihologic identificat cauza si rezolvat problema. Daca timpul nu permite accesati www.topexperti.ro- platforma de comunicare care ofera informatii psihologice si consiliere psihologica online. Nu aveti idee cat de bine va veti simti sa discutati cu un psiholog despre problemele voastre, si ce bucurie veti simti sa gasiti solutii impreuna cu acesta. Aveti grija de sufletul si mintea voastra, daca le pierdeti adio trai de viata.

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute