| Madonna a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul jucatorilor inraiti de metin2hee hee Eu m-a apucat sa joc de vreo 2 luni ca tot nu aveam ce face in vara asta, am citit sute de forum-uri despre arme, puteri, skill-uri pentru a-mi face o idee care, ce la ce folosestelaughing! Va rog nu ma luati peste picior, astia mai atotstiutori, facandu-ma in fel si chip, ca am fost facuta destul pe chat-ul jocului cand puneam si eu o intrebare "de incepatoare" laughing! Deci iata nelamurirea mea: facerea rost de fms, rib sau corn! Din cateva forumuri am inteles ca fms pica la arcas brutal care e la orci bla bla bla si pe la specialist brutal (Sper ca asa il cheama)! Primul cont care l-am facut are acum lvl 37 si e cam putin probabil sa mai pice si la mine ceva de genul asta, asa ca am facut un cont nou, l-am crescut cu ala de 37 pana pe la lvl 19, si am incercat sa omor cu asta de 19, arcas brutal si specialist brutal, i-am omorat, azi de exemplu am ucis vreo 5 arcasi brutali si 2 specialisti, si nimic sad! Rib, am inteles ca pica pe la nu stiu ce arahni, am depistat si locul unde pica, rib, iar azi am omorat cu asta de 19 de azi dimineata arahni, de am crescut si in lvl si nimic, nici un rob! aaa si am mai citit cevabig grin exista locul ala imha, daca merg acolo inarmata cu rabdare imi pica si mie ceva pe acolo! Sau trebuie sa am vreun lvl anume ca sa imi pice si mie ceva! Va rog ajutati-ma! Spuneti-mi exact, ce trebuie sa omorat, eventual si cati, si ce lvl trebuie sa am ca sa fac rost! Va multumesc anticipat! Va dau fundita pentru cel mai explicit raspuns! va implor ajutati-ma cat mai am o zi de vacanta ca incepe scoala si nu stiu cat timp de metin voi mai avea laughing!

33 răspunsuri:
| MakeLOveNoWar a răspuns:

Draga Madonna, eu am fost unul dintre "Greii" metinului romanesc asa ca stiu foarte multe. Sfatul meu este sa te lasi, devine o dependenta consuma energie, timp si BANI ~dar totusi... ei le fac + 8+9 pentru ca au noroc, atata tot.Ai multe de invatat. Dupam mine metinul ar fi cel mai usor joc MMorpG din lume. In fine. da-mi PM daca vrei detaliihappy

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Http://orientalmt2.ro/ are toate + 9 si toate sunt la 0k perle pamflete sirius king1 king2 de toate

| Andreea256 a răspuns:

Madonna bagami id meu microgalaxiandreea si te ajut eu cu tot happy

| XxKlAuDiUxX a răspuns:

Pai cum sa-ti explic faci itimul +1 iar maine il aci +2 iar poimaine +3 si tot asa
sunt sanse de 30 la suta sati esuaze
dar eu am facut o lata +7 asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in Jungrang cu un cont de razboinic pe mental cel mai bine si ai grija sa nu treaca de lvl 18 fal 15 si stai acolo vreo 2 ore siti pica rib si fms si vorbesc serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce spun e ca ar trebui sa iti faci razboinic el este cel mai puternic la lupta corp la corp pentru arme foloseste fms-ul e puternic mai ales cand e +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madonna nu cred ca nu stii doar ca nu ai noroc eu am fms + 9 big grin si nu ma laud am 31 m2 auara si tigru + 8 pv 1000 big grin deci bfta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madonna, este foarte simplu nu am nevoie de fundita sau de alte chestii. Eu joc de 3 ani jumate metine. mai multe, dar cel mai mult metin2 ro. Deci sa incepem cel mai bun caracter pentru arhani este un cont de lvl 30 nici mai mult nici mai putin sa fie razboinic mental. Pt fms si rib si corn tot lvl 30 trebuie sa aiba sa iti pice si trebuie sa incerci in zile diferita intr-o zi bati 20 si nu pica intr-a doua bati 1 si pica. In imha trebuie incercat in zile diferite. pica iteme de la lvl 15 la 19. Sper ca ti-am fost de ajutor daca ai orice nelamurire baga id meu: balualexandru96

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai drpo bun de rib si fms intre lv 30-35. Sper ca ti-am fost de ajutor.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dependenta de mt2 cum fac sa scap de ea ca nup si nu mai am note mari la scolla crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa faci un fms sau rib la +9 le pui pe un cont mai mic si le faci la fierar pana la +7 dupa le pui pe al mare si le faci la + cu pergamentul binecuvantarii(bless numit prescurtat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai cel puti lvl 25 casa iti pice fms sau rib si ca sa faci un scut o arma o intima trebuie sa ai lvl mai mare decat la ce lvl ai sa poti sa o pui pe tine

| daryus2221 a răspuns:

Stiu unde pica 100% fms +9 in magazine pe CH1 laughing.

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Afla unde pica fms,rib, pfn la LVL mic Majoritatea credeti ca la arhani cade rib. Majoritate credeti ca la brutali pica fms, pfn.etc Ei eu o sa va zic o solutie unde o sa va cada ff repede rib, fms, pfn intr-un loc 1. faceti un caracter de lvl 17, 18, 19, 10. 21. 22... 2. puneti pe el iteme cat de cat bunicele 3.mergeti la teleporter==>Comitatul Imha 4.si omorati blestematiwinking De obicei la mistreti cade pfn iar la tigri cade fms sau rib Sper ca v-a fost de ajutorwinking

| MrAlegzandruh a răspuns:

Eu am facut pfn pm 25 de la +2 la+8 in map 1, map 2 la fierarul normal, cand m-am dus la fierarul de bresle sa-l fac +9 mi-a bubuit laughing deci nu-ti trebuie decat noroc, pentru ca jocul e bine calculat are o anumita rata de reusita. Oricum bafta!

| lidutzu a răspuns:

Pe metin2 ro trebuie sa faci 20 de nivele la arahani si brutali pentru a face rost de rib/fms.metin2 ro este cel mai nereusit metin2 dintre toate.Iti recomand mt2 guabina server persia.cresti repede, iteme+9 aproape gratis si multe altele.are si asta cateva probleme miniscule dar nu se compara cu Ro, ratele sunt mult mai mari

| lucyshefutzu a răspuns:

In primul rand madonna alti jucatori fac iteme +8 sau +9 pentru ca au bless adica pergament binecuvantat( el ajuta sa adaugi cate un + la orice item el nu esueaza aproape niciodata si chiar si atunci cand se intampla acel item se diminueaza cu 1 ) in al doilea rand chestia cu imha nu prea stiu sincer tot ce stiu despre imha am auzit de la cineva ca daca ai peste lv 15 si ub lv 20 si te bati acolo cu ursii blestemati iti cade fms rib si pentagon totusi nu garantez pentru ca cum am spus am auzit de la cineva. in al treilea rand la specialist brutal iti cade fms daca ai peste lv 20 si ub lv 45 dar cu cat ai lv mai mare adica pana in 45 cu atat ii cade mai greu dar nu trebuie sa bati odata si gata trebuie sa il bati de vreo 6-7 ori tiam spus depinde de lv tau a si sa nu crezi ca cade intruna daca tia cazut de 2-3 ori pe zi sa fi multumita pentru alte intrebari metin2 ADD lucyhardy35

| LoRdAlEx a răspuns:

Buna eu joc mt2 din 2008 ribu adica lama de fier rosu si fms adica sabie luna plina pica la arcasi brutali si soldati brutali da pica repede la conturi de lvl 30 deore ce pica la ei sunt de lvl lor degiaba bati tu cu contul de 19 ca pica greu a da si ribu ma pica langa templu la orci si la arhaini si la cu.fe. cl.ar.de luna

| LoRdAlEx a răspuns:

A da aura sabie pica la metin2 de la lvl 5 la lvl 20 cu ala de 19 ai putea merge la metine in map2 si map1 cati pica

| laur10 a răspuns:

Sa te ajut cu FMS RIB si arc corn, deci daca vrei rib du-te pe la level 18 in imha, cu rabdare cum ziceai tu, trebuie sa ai armuri bunicele sa rezisti pica fms acolo evantai de toamna (pentru samani) si daca vrei rib fms de la brutali fa-ti un cont de level 25 ia scutu papucii tot ce e pana in level 25 de pe ala de 37 pune-l pe ala mic si dai la specialist brutal, la arcas brutal, si la arhani, in valea seruyong insula din coltul stanga jos. Sper ca ti-am fost de folos

| BoGdaNshoot a răspuns:

E o prostie cu niv unul la niv 50 si ia picat deci:
1.Gaseste o prada
2.Scadei pana la o linie dar cu grija si fara magi si la final imi dai lovitura finala cu pumnul mie asa mia picat

| Madonna explică:

Aaaa, si mai vreau sa stiu o chestie, cum fac unii jucatori scuturi +8 sau +9, sau fms +9, ca l-a mine toate esueaza cand vreau sa le fac +6straight face asta este sunt incepatoare nu stiu, ma astept ca voi sa-mi explicati big grin

| Madonna explică:

MakeLOveNoWar, stiu ca creeaza dependenta laughing! oricum, daca am ceva nelamuriri am sa te rog pe tine sa mi le deslusesti tongue mersi oricum.

| zablaubossdeboss a răspuns (pentru Madonna):

Da stim ce dependenta esti. Daca vrei sa iti pice cat mai repede fms sau rib trebuie sa ai manusa regelui.Cu tot cu asta iti va pica la un interval de 30-60 minute.Eu am 3 fms-uri +9 si un rib+8.Succes.P.S. iti sugerez sa te duci la salbatici si sa nu dai cu magii.

| blackrosessfinit a răspuns:

#metin2 #jadedynasty #joinme #lesplay #messageme #dm @TPU
#bob #mmorpgs #playlists #sharescommentsreacts #livestreams

#funda #pls #da #q&a

| vandgolf4 a răspuns:

Cat oferi pentru golf 4 2005? accept schimb cu cont de metin2-(lvl minim 69) - (minim 2 FMS +8)

| chitoiu a răspuns:

Buna! Levelul la care pica rib este de 30-35 si pica nu mai la arhani! fmsul pica la arcasi brutali si specialisti in trebuie levelele 25-30sau30-35 depinde de noroc.Cam asta a fost tot nu uita totul depinde de noroc sau de hacklaughing daca stii sa descarci dar sa nu te prinda GM.iti mai spun ceva ca sa le dai bonul poti sa le faci pana la +6 fara bless dar la fierar special dup cu bless sau cu toate cele cara nu distrug bineinteles daca vrei daca te simti norocos poti sa fara toate cele...eu joc pe pegasus xxxOTDxxx war lvl 32 la ora actuala adica 4.07. 2013 daca vrei mai multe informati ma gasesti pe la pescar sau pe la pm. Funda?

| GHEORGHITZA_7773 a răspuns:

Madonna, in primul rand si eu sunt incepator si am lv 29(recunosc ca am mai furat conturi am vreo 12 pana acum) si nici eu nu prea am noroc cu imbunatatirea (am avut guisarme +8 si la +9 a esuat).Mie mia picat fms la orci am omorat un arcas brutal si aveam lv 25 (este cel mai indicat) si poate la unii nu va vine sa credeti dar mia picat fms +2 (full month sword) stiu ca pare ireal dar asa este.Eu iti recomand sa mergi cu ala de 25 la orci si sa stai acolo sa ucizi vreo doua ore si apoi omoara arcasii brutali sau posedatii brutali.
sper ca te-a ajutat happy
Acum va rog daca imi poate spune cineva ce trebuie sa fac ca sa cresc mai repede?
Daca are cineva informatii sa-mi raspunde mai jos. Ok paaa! puplaughing

| Bogdan_5424 a răspuns:

Of Madonna Madonna eu iti sugerez sa nu te mai chinui cu Metin2 Ro pentru ca o sa devii dependenta eu tias sugara Metin2 Explossive pentru ca acolo nu este asa de greu sunt si arme mai bune te-as sfatui daca vrei sa vii pe Metin2 Explossive sa te fac caracter de sura pentru ca el este cel mai bun.Si ti-as sugera sa nu cres ca fms si rib sunt bune acolo...Este un server cu iteme mai bine gasite dar care le poti da upgrade la Tyrax.Si ti-as spune pana la lvl 70 sa cresti in la caini lvl 1-15 in map 2 lvl 15-40 si de la 40 V1 40-50 si in V2 50-70 de acolo o sa inveti pe parcursul drumului si nu uita de la lvl 33 o sa iti poti pune Skilluri P si in plus nu folosi bless-ul gasesti la pescar metal magic el este pentru upgrade o sa inveti si de el la el nu iti poate disparea nici o aram un sfat sa nu iti dai upgrade la fierar el iti poate distruge armele bune si iti poti pune bonusuri pe arma este un joc foarte simplu deci esti pregatita de un joc mai simplu? Daca vrei sa te joc pe mine ma cheama Double o sa ma vezi si o sa iti explic poveste jocului pe metin deci nu fi trista mai ai de ales

| MaRyAn96 a răspuns:

Draga madona! Dupa parerea mea cel mai indicat este sa te lasi de aceasta manie mt2ro, pentru ca este un joc ce creeaza o mare dependenta si ati irosesti cel mai pretios tinp:tineretea, aceseti copi care-ti dau sfaturi trebuie sa invete sa mai ieasa pe afara.Nu este bine sa te joci intruna jocuri ce da dependenta ca si mt2ro.Eu am juca si pot sa-ti spun ca este un joc pentru a face copii sa bage bani pe sait si toate cele... rolling on the floor