| Ionut2143 a întrebat:

Buna tuturor.
Vinerea viitoare m-a chemat o fata la majoratul ei.As merge sincer ca vorbesc de ceva vreme cu ea, dar nu stiu cum le zic la parinti...nu le-as zice as merge pana pe la 12 -1 noaptea macar sa credea ca am fost in oras nu la majorat.In plus as merge cu masina, dar iar nu stiu cum sa le zic sa imi dea masina intrucat localul este in afara de oras si taxiul are preturi mari. Cum sa fac?

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca zici ca mergi la disco cred ca ar fi ma igrav decat la majorat. Pentru ei e mai aiurea la majorat decat la club?
Deci le zici la parinti ca vrei sa te duci, de preferat sa mai vina un coleg cu tine, asa le spui, ca mai vine un coleg cu tine, ca asa poate nu se tem ca faci accident pe drum si nu va sti nimeni.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cel mai bine e să le spui adevărul. Dacă spui că vrei să mergi cu maşina înseamnă că ai peste 18 ani, deci nu e ca atunci când ai avea 12-13 ani şi îşi fac griji. Nu are rost să te complici să-i minţi, prea mult stres...

Sărbători Fericite!

| Ionut2143 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pai imediat am un an de condus si nu prea ma lasa singur, mai ales daca le zic ca merg la majorat, crede ca beau si nu stiu ce desi iti dai seama ca daca merg cu masina nu consum, dar n-au incredere in mine.fraieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le adevarul. E mai rau sa minti si sa afle adevarul. Le explici situatia si asta e. Succes

| HaKa93 a răspuns:

O intrebare, tu cati ani ai?

| RobertFHC a răspuns:

Explica-le situatia si daca vor s-o vada, arata-le o poza cu ea si gata laughing
Stiu si eu cum fac parintii.

| DimaIsTheBoss a răspuns:

Spune-le.
Daca afla o sa ai probleme ca nu le-ai zis
Doar sunt parinti
Or sa te inteleaga

| Ionut2143 explică (pentru DimaIsTheBoss):

Pai ma cam enerveaza ca tot se baga daca le zic de o fata tot zic sa le-o arat si bla bla

| DimaIsTheBoss a răspuns (pentru Ionut2143):

Da stiu
Da stii de ce?
Pt ca lumea asta ii plina de c***e si ei vor sa te pazeasca de ele
Nu e cv ciudat ca vor sa o cunoasca
Asa e si la mine
Iar daca tipa e ok...de ce nu?

| GeorgyyyBuaa a răspuns:

Spune-le adevarul e cel mai bine o sa te lase si eu am aproape 14 ani si ma lasa sa ma duc.