| sebi777 a întrebat:

Buna,va rog ajutatima,imi place de o fata de la scoala de nu am vorbit cu ea( nu ma prea cunoaste)si nu prea iese in pauze,oricum sunt cam timid nu as fi putut vorbi cu ea,nu stiu cum sa ma imprietenesc cu ea,suntem din clase diferite si nu ii cunosc prietenii,nu stiu daca ma place si nu stiu cum sa aflu, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa o vanezi in pauze, atat cat iese. O privesti in ochi, daca te priveste si ea ii zambesti. Daca iti zambeste si ea, o saluti, apoi intri in vorba cu ea.

| DudeYouGotMe a răspuns:

Pai sincer,ai putea sa ii iei o floare,fetele apreciaza gesturile romantice, dar atunci cand o sa ii dai floarea ai grija sa nu va vada nimeni sau cel putin nu multa lume(ea poate fi rusinoasa si sa reactioneze aiurea in preajma colectivului), invit-o in oras, cunoasteti-va, o sa vezi tu apoi daca ea e "aleasa". smug

| zebra2015 a răspuns:

Sa te duci la ea, si sa fii amabil cu ea.De exemplu:buna draga ce faci? sau Ai chef sa iesim la un suc? etc sper sa ai noroc pa